Drukuj Powrót do artykułu

Nowy Targ: osoby samotne po raz dwudziesty zasiadły do wspólnej wigilii

24.12.2017 , jg, Nowy Targ, 24-12-2017 Ⓒ ℗

Atmosfera była jak zawsze bardzo rodzinna, nie zabrakło życzeń świątecznych, wspólnego śpiewania kolęd. W Nowym Targu po raz dwudziesty odbyła się wigilia dla samotnych. Uczestniczyło w niej około 100 osób.

– Kochani, bardzo się cieszymy z waszej obecności. Wspólnie razem zasiądziemy do stołu wigilijnego i będziemy radować się z Bożej Dzieciny – podkreślała Jolanta Łapsa, która powitała gości w imieniu rodziny Worwów, która od 20 lat przygotowuje wieczerzę wigilijną dla osób samotnych z terenu miasta. Dopomogli też nowotarscy przedsiębiorcy – Piotr i Tomasz Żarneccy.

Od kilku lat nowotarską wigilię dla osób samotnych wspiera Zakon Maltański. Przybywają jego wolontariusze i władze, m.in. Bartłomiej Guzik. Obecne były także siostry zakonne, m.in. s. Benwenuta z grupy charytatywnej działającej przy parafii NSPJ w Nowym Targu oraz siostry z Caritas.

Wigilię uświetnił, jak co roku, występ chóru Echo Gorczańskie z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Życzenia dla wszystkich uczestników spotkania wigilijnego przekazał w imieniu władz stolicy Podhala – burmistrz Grzegorz Watycha. Wszystkich pobłogosławił ks. Zbigniew Książkiewicz, rezydent parafii św. Jadwigi Królowej, wcześniej wieloletni proboszcz parafii w Krzczonowie. Duchowny pochodzi ze stolicy Podhala.

Na zakończenie goście restauracji “Ruczaj” dostali paczki z żywnością. Dodatkową niespodzianką była wizyta św. Mikołaja, który rozdał najmłodszym prezenty.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.