Drukuj Powrót do artykułu

Nowy Targ: X Bieg Podhalański im. Jana Pawła II odwołany

06 lutego 2018 | 12:17 | Nowy Targ / jg / mz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. bieg.nowytarg.pl

Zaplanowany na 10 lutego X Bieg Podhalański im. Jana Pawła II nie odbędzie się. Powodem odwołania zawodów jest niewystarczająca ilość śniegu, aby przygotować trasę biegową.

– Nie podajemy konkretnego terminu przesunięcia zawodów z uwagi na prognozy pogody, które w najbliższym czasie nie zwiastują opadów śniegu na Podhalu. Termin zawodów zostanie ustalony jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą na przygotowanie trasy biegowej – mówi Jadwiga Guzik, dyrektor zawodów.

Organizatorzy proszą o śledzenie komunikatów na stronie internetowej www.bieg.nowytarg.pl, w których będą powiadamiać o panujących warunkach i o wyznaczeniu nowego terminu zawodów.

Zawody miały odbyć się wokół nowotarskiego lotniska, które było miejscem spotkania milionowej rzeszy górali z Janem Pawłem II w 1979 r. Biegowi narciarze mieli wystartować na dystansie 5, 15 lub 30 km.

Czytaj także: Małopolskie ferie w duchu katolickim

Dla pokreślenia jubileuszowego charakteru zawodów to właśnie podczas Biegu Podhalańskiego w roku 2018 miały odbyć się Mistrzostwa Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN, byłaby to również jedna z edycji Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN.

W poprzednich edycjach zawodów brali udział m.in. znani kapłani, np. ks. prałat Tadeusz Juchas, wieloletni kustosz sanktuarium w Ludźmierzu, a nawet sama Justyna Kowalczyk.

Wersja do druku

Przeczytaj także

06 lutego 2018 07:16

50 minut rozmowy papieża z prezydentem Turcji

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.