Drukuj Powrót do artykułu

O. Paweł Gużyński OP stanie przed specjalną komisją

11 września 2017 | 10:14 | Warszawa / lk, dominikanie.pl / wer Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. archidiecezja łódzka

Publiczne wypowiedzi o. Pawła Gużyńskiego OP zostaną zbadane przez specjalną komisję “w dialogu z zainteresowanym i jego oskarżycielami” – zapowiedział w wydanym oświadczeniu prowincjał dominikanów w Polsce o. Paweł Kozacki OP. Chodzi m.in. o wywiad, jakiego o. Gużyński udzielił jednej z gazet. Zakonnik krytycznie odniósł się do inicjatywy ustawodawczej “Zatrzymaj aborcję“, nazywając ją “szkodliwą społecznie”.

W rozmowie z “Gazetą Wyborczą” o. Paweł Gużyński miał stwierdzić, że inicjatywy ustawodawcze, które “nie są poprzedzone rzetelną debatą ekspercką i publiczną, podejmowane nawet w najbardziej szczytnym celu uważam za szkodliwe społecznie”.

Czytaj także: O. Salij: niefortunna wypowiedź współbrata pomija stanowisko Watykanu

Publikujemy oświadczenie prowincjała dominikanów:

Oświadczenie Prowincjała Pawła Kozackiego OP w sprawie publicznych wypowiedzi o. Pawła Gużyńskiego OP

Z dużą troską przyglądam się licznym reakcjom, które wywołał swoimi publicznymi wypowiedziami o. Paweł Gużyński. Otrzymałem też wiele próśb apelujących o zakazanie mu publicznych wypowiedzi. Dlatego, w celu wyjaśnienia sprawy, podjąłem stosowne kroki, wszczynając procedury przewidziane w prawie kanonicznym i zakonnym. Procedura ta polega na zbadaniu publicznych wypowiedzi zakonnika przez specjalną komisję, w dialogu z zainteresowanym i jego oskarżycielami. Po zakończeniu prac komisji podejmę stosowne decyzje.

o. Paweł Kozacki OP, prowincjał

Wersja do druku

Przeczytaj także

11 września 2017 09:44

Msza Święta w porcie Contecar

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.