O. Szmydki: w Zwiastowanie Pańskie wpisana jest potrójna tajemnica Boża
26 marca 2012 | 15:43 | apis Ⓒ Ⓟ
O tym, że w przeżywaną dziś uroczystość Zwiastowania Pańskiego wpisane są tajemnice: Słowa Boga, życia Bożego w nas i świętości ludzkiego życia mówił na Świętym Krzyżu prowincjał zakonu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o. Ryszard Szmydki OMI.
Świętokrzyska wspólnota oblacka modląc się o poszanowanie godności ludzkiego życia powierzyła Bogu wszystkich zaangażowanych w obronę życia ludzkiego oraz podejmujących Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
Uroczystej porannej Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię ojciec prowincjał dr Ryszard Szmydki OMI, który przypomniał w swej homilii, iż Święty Krzyż jest szczególnym miejscem naznaczonym ludzkim cierpieniem, miejscem braku poszanowania godności człowieka, o czym przypominają dwie Golgoty – Wschodu i Dzieci Nienarodzonych.
– Wraz z całym Kościołem świętujemy dziś szczególną uroczystość, która przypomina nam moment Wcielenia Syna Bożego. W Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – sercu ziemi świętokrzyskiej – modlimy się o poszanowanie godności ludzkiego życia oraz polecamy Bogu każde poczęte dziecko, dziękując Bogu za dar życia. Tą tajemnicę ludzkiego cierpienia powierzamy w modlitwie przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego, które są świadkiem męki, cierpienia i śmierci Wcielonego Słowa Bożego – mówił o. Szmydki.
– Gdy zostaje poczęty człowiek, Bóg stwarza jego duszę nieśmiertelną. Stąd jest to życie święte. Dar życia, którym Bóg nas obdarzył, trzeba bronić i chronić, otrzymaliśmy to życie po to, by stać się Synami Bożymi i by to życie utwierdzać w świętości – mówił o. prowincjał.
Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie założył tu Bolesław Chrobry w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.