Drukuj Powrót do artykułu

„O WŁOS” na rzecz chorych na nowotwór

13 maja 2018 | 12:30 | luk | Kraków Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. pixabay.com

W ramach akcji „O WŁOS” w sobotę studenci z dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiedo „Beczka” zbierali włosy na rzecz chorych na raka. – Chcieliśmy dać ludziom możliwość podzielenia się z potrzebującymi, dając naprawdę niewiele – włosy, które często u fryzjera są po prostu wyrzucane – powiedziała Karolina Stopa, współorganizatorka akcji.

Taki dar jest niezwykle cenny dla osób, które własne włosy utraciły na skutek leczenia. – Peruki z włosów naturalnych są bardzo drogie. Mamy nadzieję, że dzięki akcji choć kilka osób będzie mieć lepsze samopoczucie, co też ma wpływ na rokowania w walce z chorobą – dodała.

Do inicjatywy studentów przyłączyło się 37 osób. W ten sposób zebrano dwa kartony warkoczy, z których będzie można zrobić peruki dla osób po chemioterapii.

– Wcześniej miałam za krótkie włosy, żeby przystąpić do akcji, ale obecnie miałam taką okazję. Zwłaszcza, że cel jest szczytny. I w zasadzie po to je zapuszczałam – żeby podzielić się nimi z ludźmi, którzy dzięki perukom znów mogą odzyskać wiarę w siebie i siły wewnętrzne niezbędne do powrotu do zdrowia – przyznała Roksana.

Zebrane włosy trafią do Fundacji „Rak’n’roll”, która na co dzień podejmuje działania na rzecz poprawy jakości życia chorych z nowotworami i prowadzi ogólnopolską akcję „Daj włos!”. Stamtąd zostaną przekazane do firmy, która specjalizuje się w produkcji peruk z naturalnych włosów.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.