Drukuj Powrót do artykułu

Obchody 25. rocznicy powstania diecezji sosnowieckiej (zapowiedź)

08.06.2017 , jc, Sosnowiec, 08-06-2017 Ⓒ ℗

Uroczysta Msza św. dziękczynna, pierwsza Pielgrzymka Ochotniczych Straż Pożarnych z terenu Diecezji Sosnowieckiej, Marsz dla życia i rodziny oraz Oratorium „Santo Subito” Piotra Rubika wypełnią 11 czerwca na placu Papieskim w Sosnowcu program obchodów 25. rocznicy powstania Diecezji Sosnowieckiej połączonych z obchodami 18. rocznicy wizyty Świętego Jana Pawła w Sosnowcu oraz 115. rocznicy nadania Sosnowcowi praw miejskich.

Wśród zaproszonych gości, którzy już potwierdzili obecność są minister Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, minister Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości oraz Piotr Ćwik wojewoda małopolski. Obchody organizują wspólnie Diecezja Sosnowiecka i Urząd Miejski w Sosnowcu.

Obchody rozpoczną się o godz. 16.45, gdy sprzed kościoła św. Floriana w Sosnowcu wyruszy „Marsz dla życia i rodziny”. Prowadzony przez biskupa sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka pójdzie na plac Papieski. O godz. 17.00 sprzed tej samej świątyni, której patronuje św. Florian, wyruszą poczty sztandarowe i jednostki OSP z terenu diecezji sosnowieckiej oraz dwie orkiestry dęte OSP z Siewierza i miejska z Sosnowca.

Na terenie diecezji funkcjonuje ponad 160 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Organizatorzy spodziewają się do 1000 druhów-strażaków.

O 17.15 na placu Papieskim kilkaset dzieci i młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprezentuje flashmob.

O 18.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia, którą biskup sosnowieckie razem z kapłanami diecezji odprawi w intencji wszystkich diecezjan. Po Eucharystii odbędzie się debiutancki koncert Chóru Dziecięcego Diecezji Sosnowieckiej przy Wydziale Katechetycznym oraz koncert orkiestry dętej przy UM w Sosnowcu. Uroczyste obchody zakończy Oratorium „Santo Subito” Piotra Rubika.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.