Drukuj Powrót do artykułu

Obchody Święta Trzech Króli w Szczecinie

06 stycznia 2018 | 14:48 | pk | Szczecin Ⓒ Ⓟ

Msza św. w intencji obcokrajowców i ich rodzin, którzy mieszkają w Szczecinie zainaugurowała uroczystości Objawienia Pańskiego. Liturgii w bazylice archikatedralnej przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

Homilię wygłosił proboszcz katedralnej parafii ks. Dariusz Knapik. – Prośmy w uroczystość Objawienia Pańskiego, abyśmy przez wiarę i osobistą więź z Chrystusem stawali się narzędziem Boga w świecie tak bardzo głodnym Boga, a tak często odrzucającym Boga – mówił ks. Knapik.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele szczecińskich mniejszości. Zebrani modlili się i śpiewali kolędy, m.in. po polsku, angielsku, niemiecku, portugalsku i włosku.

Potem tysiące Szczecinian przeszło ulicami miasta w 8. Szczecińskim Orszaku Trzech Króli.

Wieczorem w Netto Arenie rozpocznie się z kolei koncert “Betlejem w Szczecinie”, w którym wystąpią, m.in. Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Kasia Moś czy Igor Herbut.

Chrześcijanie zachodni obchodzą 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Dzień ten w swojej symbolice nawiązuje do pokłonu mędrców ze Wschodu, którzy przybyli do narodzonego Jezusa z darami.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.