Drukuj Powrót do artykułu

ODNOWA W ŁASCE

08.10.2018 , marketing Ⓒ ℗

Sample

ODNOWA W ŁASCE

O. Tomasz Gałuszko OP 

„Odnowa w łasce”. Co święty Tomasz powiedziałby o ruchu charyzmatycznym?

Czy charyzmaty, wylanie Ducha Świętego, dar języków, proroctwa i uzdrowienia miały miejsce tylko w czasach Apostołów? Co święty Tomasz z Akwinu powiedziałby o ruchu charyzmatycznym i jak odniósłby się do zjawiska pentekostalizacji? O tym w nowej książce o. dr hab. Tomasza Gałuszki OP „Odnowa w łasce”.

Modlitwa o wylanie Ducha Świętego, charyzmaty nadzwyczajne – dar języków, proroctwa czy uzdrowienia – są obecne w wielu wspólnotach chrześcijańskich. Wiele osób niepokoi się, czy mieszczą się one w tradycji katolickiej, czy też są objawem „pentekostalizacji” katolicyzmu. Ruchom charyzmatycznym zarzuca się także nadmierną emocjonalność w przeżywaniu wiary kosztem intelektualnego, teologicznego poznania.

Jak pogodzić te zarzuty z rosnącą popularnością wspólnot charyzmatycznych? Aby znaleźć odpowiedź, dominikanin, o. dr hab. Tomasz Gałuszka sięga do zapomnianych tekstów największego teologa katolickiego, św. Tomasza z Akwinu, który odpowiada m.in. na takie pytania, jak:

– Czym jest tzw. chrzest w Duchu Świętym?

– Czy proroctwo, czynienie cudów i modlitwa językami są dla każdego wierzącego?

– Czym dla chrześcijanina jest bierzmowanie?

– Czy Maryja była charyzmatyczką?

Dodatkowo w książce znajduje się rozmowa o. Tomasza Gałuszki OP z Marcinem Jakimowiczem.

Kim jest autor?

Tomasz Gałuszka OP – dominikanin, teolog, dr hab. historii średniowiecza. Zajmuje się historią papiestwa, teologii i biblistyki średniowiecznej, prawa karnego, herezjami i ruchami świeckich. Pracuje nad średniowiecznymi rękopisami m.in. dzieł św. Tomasza z Akwinu.

KUP KSIAŻKĘ

 

***

 

Więcej informacji w książce „Odnowa w łasce” o. dr. hab. Tomasza Gałuszki OP.

Premiera: 12 października.

Wydawnictwo Esprit

Wersja do druku

Przeczytaj także

27 września 2018 15:44

Dotknij nieba (12)

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.