Drukuj Powrót do artykułu

Ogień z nieba w Szczecinie

08 kwietnia 2018 | 11:20 | pk | Szczecin Ⓒ Ⓟ

Świadectwa wiary Lecha Dokowicza i Krzysztofa Sowińskiego, Msza św., pokazy taneczne, adoracja i wreszcie wieczorny koncert zespołu chrześcijańskiego “niemaGOtu”. Tak wyglądało Forum Młodych “Ogień z Nieba”, które odbyło się w sobotę w Szczecinie. Głównymi organizatorami wydarzenia byli katolicka wspólnota Emmanuel i Fundacja Life Surfers.

– Forum ma służyć temu, by nas rozpalić, byśmy nie byli mdłymi chrześcijanami, ale byśmy żyli ogniem, do czego wzywa nas Chrystus mówiąc “Przyszedłem rzucić ogień na ziemię. Jakże pragnę, aby już zapłonął” – mówi prezes Fundacji Przemek Szymański. – Pragniemy żyć tym, czym żyli pierwsi chrześcijanie. Doświadczać Boga żywego w naszym życiu.

Magdalena Kadziak z Fundacji Life Surfers wskazała na mocną potrzebę ewangelizacji: “Dla nas ważne jest, że Bóg zasiał coś w naszych sercach i my chcemy to samo widzieć wśród naszych znajomych, w naszych szkołach, uczelniach. Tam, gdzie idziemy, chcemy zanosić Królestwo Boże, żeby się objawiało na ziemi i to dotyka ludzkich serc i je przemienia. Sprawia, że ludzie wracają do Boga”. Dodała, że zespół “niemaGOtu” jest rozpoznawalny i wiele osób chciało go usłyszeć w Szczecinie.

Współorganizatorami byli także Fundacja Małych Stópek, która organizuje Szczeciński Marsz dla Życia i Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.