Ogólnopolska konferencja o naprotechnologii
18 sierpnia 2011 | 00:00 | bt / ms Ⓒ Ⓟ
W dniach 22-23 września w Poznaniu odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona tematyce naprotechnologii. Gościem specjalnym będzie prof. Thomas W. Hilgers ze Stanów Zjednoczonych, twórca NaProTECHNOLOGY, czyli Technologii Naturalnej Prokreacji.
Poznańska konferencja odbędzie się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego mieszczącym się przy ul. Przybyszewskiego 37a. 22 września o godz. 11 prof. Hilgers wygłosi wykład otwarty pt. „The New Women’s Health Science of NaProTECHNOLOGY”, natomiast 23 września o godz. 9 rozpocznie się kolejny wykład i debata publiczna z udziałem mediów pt. „NaProTECHNOLOGY czy in vitro?”.
Wykłady będą tłumaczone symultanicznie na język polski. W sprawie odbioru bezpłatnych elektronicznych wejściówek organizatorzy konferencji proszą zwracać się pod adres e-mailowy: tpikula@ump.edu.pl.
Prof. Thomas Hilgers jeszcze jako student medycyny zafascynował się przesłaniem encykliki „Humanae Vitae” papieża Pawła VI, co zainspirowało go do poszukiwań etycznej alternatywy dla współczesnej medycyny zajmującej się ludzką płodnością. W 1985 r. Hilgers założył Instytut Papieża Pawła VI w Omaha. Jest także członkiem Papieskiej Akademii Życia, do której został zaproszony przez Jana Pawła II.
Przez lata poszukiwań i badań naukowych prowadzonych na Uniwersytecie Medycznym Creightona w Omaha w Stanie Nebraska prof. Hilgers wypracował pewien schemat postępowania diagnostycznego i leczniczego określany mianem Natural Procreative Technology (NaProTECHNOLOGY). Stanowi on dziś katolicką odpowiedź na główny nurt praktyk, procedur i paradygmatów współczesnej medycyny reprodukcyjnej.
Podstawą naprotechnologii jest model Creightona (Creighton Model FertilityCare System), nowoczesna metoda naturalnego planowania rodziny, która opiera się na wystandaryzowanych obserwacjach płodności kobiety.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.