Drukuj Powrót do artykułu

Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie

31.08.2017 , Poznań / ms / wer, Poznań, 23 września 2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. materiały prasowe

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim osoby świeckie i duchowne, osoby życia konsekrowanego oraz członków ruchów i stowarzyszeń katolickich, szczególnie przedstawicieli diecezjalnych i parafialnych rad duszpasterskich.

Forum wprowadzające w hasło Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2017-2019 odbędzie się w sobotę, 23 września br. w Poznaniu.

Sesję, której towarzyszyć będą słowa Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym (por. Dz 2,4), rozpocznie o godz. 9:30 w kościele św. Rocha w Poznaniu Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią kard. Roberta Saraha, prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Po Eucharystii, w auli Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2, zaproszeni prelegenci przybliżą treści opracowanego przez Komisję Duszpasterstwa KEP Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2017-2019.

W pierwszej części, po słowie wprowadzającym abp. Stanisława Gądeckiego metropolity poznańskiego, przewodniczącego KEP, wysłuchamy wykładu kard. Roberta Saraha oraz abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego, przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa KEP.

Po przerwie odbędzie się dyskusja panelowa wokół tematu sesji. Wprowadzeniem do dyskusji będzie wystąpienie ks. Krzysztofa Porosło z Krakowa pt. Tajemnica namaszczenia.

Uczestnicy dyskusji panelowej podzielą się świadectwem wpływu sakramentu bierzmowania na życie osobiste.

Zgłoszenie uczestnictwa najpóźniej do 15 września br. Szczegóły dotyczące zgłoszeń podane są na stronie www.poznan.ak.org.pl

Forum odbywa się pod patronatem JE Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego KEP.

Organizatorem sesji jest Zarząd Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej.

Wersja do druku

Przeczytaj także

31 sierpnia 2017 10:20

Wkrótce 1. Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.