Ogród Jana Pawła II zaprasza zwiedzających
22 maja 2020 | 13:52 | luk / hsz | Inwałd Ⓒ Ⓟ
Osobę papieża Polaka, którego 100. rocznica urodzin była obchodzona 18 maja, można poznawać nie tylko za pomocą książek czy filmów. Chętnych, chcących to zrobić w otoczeniu przyrody, zaprasza Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie.
Miejsce, położone niedaleko Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, w szczególny sposób przypomina postać papieża Polaka. Znajduje się w nim 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać Jana Pawła II, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach.
– Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów, a także tony kamieni, żwiru i kruszywa. Wędrówka alejkami naszego ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwala podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości papieża Polaka – opisuje Magdalena Ficek.
Eksponowane fotografie pochodzą ze zbiorów Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz fotografów Andrzeja Lenia, Tadeusza Warczaka i Sławomira Mastka. W Ogrodzie zostały również umieszczone fragmenty książki „Kwiatki Jana Pawła II” Janusza Poniewierskiego, która jest niezwykłą biografią papieża Polaka, prezentującą jego świętość za pomocą zabawnych i wzruszających wydarzeń z jego życia.
– Miejsce powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Jana Pawła II. Ogród pełni ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury. Jest źródłem wiedzy i inspiracji jako „żywe muzeum” papieża Polaka – podkreśla Ficek.
Cały Ogród Jana Pawła II można również zobaczyć wchodząc na wieżę widokową. Umożliwia ona także przełamanie bariery lęku wysokości i podziwianie malowniczej panoramy Beskidu Małego.
Więcej informacji o obiekcie dostępnych jest pod adresem www.ogrodjp2.pl.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.