Drukuj Powrót do artykułu

Ewakuacja wiernych z kościołów po alarmie bombowym

29 kwietnia 2018 | 18:50 | jc | Olkusz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Jacek Rajkowski / REPORTER

Na polecenie służb ratunkowych w niedzielę ewakuowano ludzi z trzech kościołów w Olkuszu. Choć anonimowy telefon z informacją, że w świątyniach podłożono bomby, okazał się głupim żartem, zarówno funkcjonariusze, jak i kapłani podeszli do sytuacji bardzo poważnie.

Anonimowy rozmówca poinformował, że ładunki podłożono w trzech olkuskich świątyniach. Powiedział także, że zostaną zdetonowane w samo południe.

Na polecenie służb ratunkowych w parafiach św. Maksymiliana, św. Andrzeja i Dobrego Pasterza Msze św. zostały przerwane, a wierni poproszeni o opuszczenie świątyni.

“Zgromadziliśmy wiernych spokojnie na zewnątrz, a kapłani rozdzielili Komunię świętą“– wyjaśnił ks. Mieczysław Miarka, proboszcz parafii św. Andrzeja.

W czasie prac służb duszpasterze parafii św. Andrzeja w porozumieniu z władzami miasta odprawili również Mszę na olkuskim rynku.  Z kolei parafianie kościoła św. Maksymiliana Msza modlili się na placu kościelnym, w bezpiecznej odległości od świątyni.

Prace służb w kościołach zakończyły się przed godziną 15. Wieczorne Msze św. odbyły się już normalnie w bezpiecznych progach świątyń.

Mężczyzna, który zgłosił fałszywy alarm, został zatrzymany po dwóch godzinach. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Wersja do druku

Przeczytaj także

29 kwietnia 2018 09:48

Ponad 121 tys. zł zebrały dzieci pierwszokomunijne na misje

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.