Drukuj Powrót do artykułu

Chrześcijanie różnych wyznań modlili się wspólnie o jedność

14 stycznia 2019 | 13:43 | roch | Olsztyn Ⓒ Ⓟ

Chrześcijanie różnych wyznań spotkali się na wspólnej modlitwie w archidiecezji warmińskiej, aby prosić Boga o dar jedności. Ekumeniczne nabożeństwo zostało odprawione w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie pod przewodnictwem ks. prof. Władysława Nowaka, który wyjaśnił, że jedność możemy osiągnąć przede wszystkim poprzez modlitwę.

„Ekumenizm zakłada powrót do Chrystusa. Nie nawrócimy się do protestantów, nie nawrócimy się do prawosławnych, ani oni nie nawrócą się do nas, tylko wszyscy mamy powrócić do Chrystusa” – podkreślił ks. prof. Nowak.

Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie na całym świecie spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach.

W archidiecezji warmińskiej modlitwa o jedność chrześcijan trwa przez cały styczeń. Szczegółowe informacje dotyczące najbliższych spotkań modlitewnych dostępne są na stronie archwarmia.pl

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.