Drukuj Powrót do artykułu

Noworoczne spotkanie Ochotników Cierpienia archidiecezji warmińskiej

14 stycznia 2019 | 13:30 | rch | Olsztyn Ⓒ Ⓟ

W archidiecezji warmińskiej odbyło się w niedzielę 13 stycznia noworoczne spotkanie członków olsztyńskiej wspólnoty Ochotników Cierpienia. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą w parafii Najświętszej Marii Panny Ostrobramskiej. Liturgii przewodniczył abp Józef Górzyński.

„Nasza ofiara, trud życiowy, cierpienie przede wszystkim może być wypraszaniem nieba dla siebie i dla innych, ale tylko jeśli jest włączona w ofiarę Chrystusa. To jest głęboki wymiar Eucharystii. My ją po to składamy, aby móc uczestniczyć w tym czego dokonał Chrystus” – powiedział w homilii metropolita warmiński.

Te słowa łączą się z głównym założeniem grupy duszpasterskiej, o którym opowiedział asystent kościelny centrum Ochotników Cierpienia archidiecezji warmińskiej ks. Adam Bielinowicz.

„Ta wspólnota zbudowana jest w oparciu o tak rozumiane cierpienie, które razem z Chrystusem łatwiej jest dźwigać i Chrystus nadaje mu sens” – mówił.

Założona przez bł. Luigi Novarese wspólnota Ochotników Cierpienia działa w wielu krajach na całym świecie. Jej ogólnopolskie centrum znajduje się w Głogowie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.