Drukuj Powrót do artykułu

Olsztyn: Seminaryjna Odnowa Serc, czyli #SOS dla młodych

24 listopada 2018 | 14:33 | roch | Olsztyn Ⓒ Ⓟ

Młodzież z archidiecezji warmińskiej spotkała się w Wyższym Seminarium Duchownym Hosianum w Olsztynie na Seminaryjnej Odnowie Serc. W spotkaniu, aby wielbić Boga oraz poczuć ducha wspólnoty, wzięło udział ponad 200 osób. Tematem przewodnim czuwania było „Serce”.

– Chrystus nie mówił o postawach zewnętrznych, ale właśnie wskazywał na serce i my tego serca chcemy też dotykać – powiedział diakon Mateusz Pstrągowski. Było to pierwsze takie spotkanie, zorganizowane przez warmińskich kleryków. Kolejne za dwa miesiące, 18 stycznia 2019 roku.

W programie spotkania oprócz adoracji Najświętszego Sakramentu była także konferencja wygłoszona przez rektora seminarium ks. kan. dr. Huberta Tryka, który mówił o poczuciu własnej wartości, którą można odkryć dzięki Panu Bogu. Zwrócił uwagę na fakt, że Stwórca widzi inaczej aniżeli człowiek. Młodzi mieli również okazję, aby doświadczyć dzielenia się Słowem Bożym w mniejszych grupach.

Seminaryjna Odnowa Serc okazała się ucztą nie tylko dla ducha, ale i dla ciała. Wspólny poczęstunek w naturalny sposób sprzyjał integracji i rozmowie. Uczestnicy spotkania mogli poznać nie tylko swoich rówieśników, ale także kleryków i księży. Czuwanie trwało do późnych godzin nocnych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.