Drukuj Powrót do artykułu

Czy z Olsztyna odjedzie pociąg o nazwie „Gietrzwałd”?

19.08.2017 , Olsztyn / abd / wer Ⓒ ℗

Sample Fot. FB

Trwa głosowanie na nazwy 5-ciu pociągów PKP. Wśród propozycji, na które do jutra mogą głosować internauci znalazł się Gietrzwałd, gdzie trwają obchody 140-lecia jedynych potwierdzonych przez Kościół objawień Matki Bożej w Polsce.

Do udziału w głosowaniu na nazwy 5-ciu pociągów PKP zachęca na swoim fanpage’u wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

„Szanowni Państwo, PKP Intercity. Pociąg do podróży zwróciło się do mnie z prośbą o podanie pięciu nazw, które zostaną nadane pociągom PKP IC. Dlatego Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Mam dla Was 12 propozycji nazw pociągów. Teraz muszę wybrać 5 najlepiej związanych z naszym regionem. Jak możecie pomóc? Z 12 propozycji wskażcie tę nazwę, która Waszym zdaniem najlepiej pasuje do regionu Warmii i Mazur. Wystarczy, że polubicie ten post i wpiszecie w komentarzu nazwę, którą typujecie” – pisze wojewoda.

Czytaj także: 140 lat temu Matka Boża objawiła się w Gietrzwałdzie

Wśród 12-stu zaproponowanych przez wojewodę nazw znajduje się m.in. Gietrzwałd, miejsce jedynych w Polsce zatwierdzonych przez Kościół objawień maryjnych, których 140-lecie obchodzone jest w tym roku.

Gietrzwałd prowadzi w internetowym głosowaniu. Aby oddać swój głos, należy wpisać proponowaną nazwę w komentarzu pod postem na fanpage’u wojewody.

Głosować można do niedzieli, 20 sierpnia, do godz. 17.

Wersja do druku

Przeczytaj także

20 sierpnia 2017 12:41

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.