Drukuj Powrót do artykułu

Oosby niesłyszące pielgrzymowały do Piekar Śląskich

10 czerwca 2018 | 13:56 | ks. sk | Piekary Śląskie Ⓒ Ⓟ

Około 150 osób niesłyszących z archidiecezji katowickiej pielgrzymowało do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. O potrzebie postępowania według słów Jezusa mówił do nich ks. Bartosz Jankowski, duszpasterz niesłyszących z Chorzowa.

Oprócz uczestnictwa w Mszy św. sprawowanej w języku migowym, niesłyszący mieli także okazję do zapoznania się z życiem św. Stanisława Kostki. Zwieńczeniem przedstawienia był konkurs.

– Rodziną Pana Jezusa jest ten kto słucha i wypełnia słowa Chrystusa – tłumaczył w języku migowym zgromadzonym na Mszy ks. Bartosz Jankowski, duszpasterz niesłyszących z Chorzowa. Jako przykład osoby, która postępuje zgodnie z wolą Chrystusa podał św. Stanisława Kostkę.

Ks. Bogusław Świech, archidiecezjalny duszpasterz niesłyszących podkreśla, że pielgrzymka do Piekar jest tradycją od wielu już lat. – Tutaj niesłyszący mogą się pomodlić, mają okazję do wyspowiadania się, uczestniczenia w Eucharystii, a także nawiedzenia grobów duszpasterzy, którzy posługiwali wśród niesłyszących – mówi.

Szczególną pamięcią modlitewną niesłyszący otaczają ks. prał. Konrada Lubosa, który stał u początków formowania się struktur duszpasterstwa niesłyszących w archidiecezji katowickiej oraz kształcił duszpasterzy, którzy mieli posługiwać wśród niesłyszących.

Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich jest wieloletnią tradycją. Na piekarskie wzgórze przybywają niesłyszący z terenu archidiecezji oraz spoza jej granic. Uczestniczą w nabożeństwie, Eucharystii oraz nawiedzeniu grobów zmarłych duszpasterzy niesłyszących. Całość kończy wspólny posiłek w ogrodach przy piekarskiej bazylice.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.