Opole: ponad 5 tys. osób wzięło udział w II Orszaku Trzech Króli
06 stycznia 2014 | 20:24 | hh Ⓒ Ⓟ
II Orszak Trzech Króli w Opolu wyruszył o godz. 14.00 ze skrzyżowania ulic Damrota i Krakowskiej. Na trasie w kierunku Rynku, trzej królowie spotkali się z chórem aniołków, Herodem i jego świtą oraz mieszkańcami, którzy nie przyjęli Świętej Rodziny do swej gospody. Na Rynku królowie oddali pokłon Dzieciątku Jezus. Na zakończenie orszaku na scenie obok Ratusza odbył się koncert TGD (Trzeciej Godziny Dnia).
Każdy z uczestników otrzymał koronę, naklejkę oraz śpiewnik. Przygotowane 3 tysiące koron bardzo szybko się rozeszły wśród uczestników. Organizatorzy szacują, że w orszaku wzięło udział ponad 5 tysięcy osób.
„Dziękuję wam, żeście poszli za Trzema Królami. To piękny znak. Jest pewne niebezpieczeństwo w naszym życiu, że możemy zmarnować ten wielki dar niebios, jakim jest Jezus. Kiedy? Wtedy, gdy jest zła wola, jak w życiu Heroda, i kiedy jest obojętność, jak w życiu gospodarzy w tej gospodzie” – mówił bp Andrzej Czaja, który szedł w orszaku europejskiego króla Kacpra.
Główne role w tegorocznym Orszaku Trzech Króli pełnili m.in. aktorzy Młodzieżowego Domu Kultury. 6 stycznia 2014 r. ulicami Opola, w Orszaku Trzech Króli: Króla Kacpra, Melchiora oraz Baltazara szli uczniowie opolskich szkół (Publiczne Przedszkole nr 18, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28, Publiczne Gimnazjum nr 8).
Organizatorami orszaku był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Urząd Miasta Opole, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu i parafia św. Józefa w Szczepanowicach.
Organizację tego wielkiego wydarzenia wspomagali: opolska policja i straż miejska, Polski Czerwony Krzyż, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, harcerze ZHP i ZHR, 10 Opolska Brygada Logistyczna, Dzieci Maryi diecezji opolskiej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.