Opole: rusza „Szpital Polowy” dla młodych
12 marca 2015 | 12:56 | hh Ⓒ Ⓟ
W Opolu rusza w czwartek „Szpital Polowy”, inicjatywa polegająca na cyklicznej modlitwie za młodych i w intencji dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Inicjatywa nazwana „Szpital Polowy” została zapoczątkowana w Krakowie przez Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży. Jej celem jest modlitwa za młodych i o dobre przeżycie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. oraz danie okazji do modlitwy i spowiedzi młodym mieszkańcom Opola.
W każdy czwartek od godz. 20.00 do 21.30 w kościele „na Górce”, pw. Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha, odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty dla młodych opolan.
Choć okazji do spowiedzi i do adoracji w Opolu nie brakuje, to jednak młodzi ludzie do kościołów przychodzą rzadko. – Wieczorną porą wielu młodych przebywa na mieście, w klubach, w gwarze – przyznaje jeden z organizatorów ks. Jarosław Staniszewski. „Na Górce” będzie natomiast okazja do adorowania Jezusa w ciszy i skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania albo rozmowy z kapłanem. Dyżurować będą kapłani zaangażowani w duszpasterstwo młodzieży” – zapewnia ks. Staniszewski, koordynator ŚDM w diecezji opolskiej.
– Mamy nadzieję, że będzie to dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, ale także takie światełko i stała pora, kiedy można spotkać Jezusa – dodaje kapłan. – Bóg pociąga więzami miłości. Dla mnie to tajemnica, jak nieraz w sytuacjach trudnych czy beznadziejnych On potrafi poruszyć serce – tłumaczy jeden z organizatorów „Szpitala polowego” w Opolu.
Papież Franciszek w wywiadzie dla jezuickiego czasopisma „La Civiltà Cattolica” powiedział, że postrzega Kościół jako szpital polowy po walce. – Nie ma sensu pytać się ciężko rannego, czy ma wysoki poziom cholesterolu bądź cukru. Trzeba leczyć jego rany. Później zajmiemy się resztą – powiedział papież.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.