Drukuj Powrót do artykułu

Oratorium bożonarodzeniowe w Filharmonii Świętokrzyskiej

08 grudnia 2018 | 17:48 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ

Tłumy kielczan obejrzały dzisiaj multimedialne oratorium na „Do Betlejem” w Filharmonii Świętokrzyskiej, w gwiazdorskiej obsadzie. Widowisko to projekt krakowskiej Filharmonii Futura.

Oratorium „Do Betlejem” to historia przyjścia na świat Dzieciątka Jezus, opowiedziana w nietypowy sposób, z wykorzystaniem m.in. projekcji filmowych i efektów świetlnych. Atutem widowiska są poetyckie teksty m.in. Leszka Aleksandra Moczulskiego (autora słów do Nieszporów Ludźmierskich) oraz Jerzy Stuhr jako narrator (głos), urzekająca muzyka Mikołaja Blajdy – krakowskiego producenta muzycznego, dyrygenta i kompozytora.

Wystąpili wokaliści: Sylwia Lorens, Anna Sokołowska, Michał Gasz oraz orkiestra i chór Filharmonii Futura. Teksty napisali m.in. Leszek Aleksander Moczulski oraz Elżbieta Zechenter-Spławińska. Za reżyserię, muzykę, scenariusz, ale także część tekstów, odpowiada Mikołaj Blajda.

„Do Betlejem” to barwne, porywające widowisko opowiadające w przystępny i lekki sposób historię przyjścia na świat Dzieciątka Jezus. Propozycja krakowskiej, nowatorskiej Filharmonii Futura to połączenie tradycyjnej formy z nowoczesnymi rozwiązaniami scenicznymi. Projekcje filmowe i efekty świetlne znakomicie uzupełniają warstwę muzyczną. Dzięki temu widowisko ma charakter familijny – jest przeznaczone i zrozumiałe dla widzów w każdym wieku.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.