Drukuj Powrót do artykułu

Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Żyrardowie

07 stycznia 2018 | 09:19 | xas | Żyrardów Ⓒ Ⓟ

W sobotę 6 stycznia ulicami Żyrardowa przeszedł pierwszy Orszak Trzech Króli. W uroczystości wraz z licznymi wiernymi uczestniczył bp Andrzej Dziuba, który wieczorem przewodniczył także Mszy św. w łowickiej katedrze.

Pierwszy Orszak Trzech Króli w Żyrardowie wyruszył sprzed kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego. W czasie przejścia uczestnicy zatrzymali się przy kościele św. Karola Boromeusza, gdzie krótką naukę wygłosił proboszcz, ks. Stanisław Puchaczewski. Uliczne jasełka zakończyły się przy kościele Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. Obok świątyni przygotowano szopkę betlejemską, w której umieszczono również żywe zwierzęta. Na zakończenie głos zabrali m.in. ks. Adam Bednarczyk oraz bp Dziuba. „Do dziejów miasta Żyrardowa dopisaliśmy wydarzenie, które będą wspominać odtąd; które będzie na kartach tego miasta” – podsumował hierarcha. Na zakończenie wierni wzięli udział w Mszy św. w kościele parafialnym, której przewodniczył łowicki ordynariusz.

Również w czasie wieczornej Mszy św. w bazylice katedralnej w Łowiczu, którą koncelebrowali łowiccy biskupi, bp Dziuba z uznaniem mówił o Orszaku w Żyrardowie. „Cieszymy się, że w wielu miastach, coraz więcej, także w naszej diecezji, odbywają się Orszaki; w sumie w Polsce było ich niemal 700, wliczając w to Orszaki również w Rwandzie, gdzie jest nasz arcybiskup Andrzej Józwowicz” – mówił.

Po Mszy św. bp Dziuba przyjął do swojego domu kapłanów z wizytą duszpasterska.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.