Drukuj Powrót do artykułu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miast diecezji gliwickiej

07 stycznia 2018 | 09:39 | ks.sw | Gliwice Ⓒ Ⓟ

Gliwice, Bytom, Tarnowskie Góry, Zabrze – to tylko niektóre miasta diecezji gliwickiej, w których w uroczystość Objawiania Pańskiego przeszedł Orszak Trzech Króli, który był manifestacją wiary, ale także udziałem w ogólnopolskim świętowaniu.

W Gliwicach tradycyjnie orszak wyruszył z trzech różnych miejsc. Po przebyciu wyznaczonych tras doszło do wspólnego spotkania na gliwickim rynku, gdzie w przygotowanej szopce Mędrcy oddali pokłon małemu Jezusowi i złożyli symboliczne dary, a następnie odbyło się wspólne kolędowanie.

Orszak Trzech Króli, którego organizatorem jest Szkoła Nowej Ewangelizacji odbył się w tym roku pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Ks. Artur Sepioło, który stoi na czele SNE w diecezji gliwickiej, powiedział: „Ta uroczystość zawsze miała ten wymiar powszechny, bo są Trzej Królowie, którzy reprezentują wszystkie narody świata. Kolejnym takim wydarzeniem był chrzest Jezusa, czyli Jego objawienie dla narodu wybranego, dla Izraela, i w końcu cud w Kanie Galilejskiej, gdzie Jezus objawił się uczniom”.

Także w Bytomiu orszak spotkał się na rynku, gdzie miało miejsce wspólne kolędowanie. Orszak również ruszył z trzech różnych miejsc w mieście, by zdążać do wspólnego spotkania.

W orszaku w Lublińcu, który przeszedł do kościoła św. Stanisława Kostki, wzięło udział kilka tysięcy ludzi. Tutaj w rolę królów wcielili się miejscowi proboszczowie.

Orszak przeszedł także ulicami Tarnowskich Gór, Pyskowic, Orzecha i wielu innych miejscowości. W sumie w orszaku wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.