Drukuj Powrót do artykułu

Oświęcim: I Bieg Trzeźwości na Stulecie Wolności

10.06.2018 , rk, Oświęcim Ⓒ ℗

130 osób uczestniczyło w sobotę w I Biegu Trzeźwości na Stulecie Wolności w Oświęcimiu. Hasłem imprezy, zainicjowanej przez środowiska promujące trzeźwość oraz aktywny tryb życia, były słowa bł. ks. Bronisława Markiewicz – „Polska będzie trzeźwa albo jej wcale nie będzie”.

Pomysłodawca biegu ks. Piotr Leśniak, diecezjalny duszpasterz trzeźwości diecezji bielsko-żywieckiej, wyjaśnił, że inicjatywa ma za zadanie zwrócić uwagę na problem utraty osobistej wolności przez nadmierne picie alkoholu. „Bieg promuje życie w trzeźwości, a jednocześnie to sposób na oddanie hołdu Niepodległej. Chcemy w ten sposób mówić o tym, jak sport, zdrowy styl życia, wpływa na więzy rodzinne i towarzyskie” – dodał.

Bieg zorganizowano dzięki współpracy I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu i parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oświęcimiu. W organizację przedsięwzięcia włączył się także Oświęcimski Klubu Biegacza „Zadyszka”.

Biegacze, w zależności od wieku i kondycji, pokonali trasę, liczącą 5 km albo 10 km. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy medal, a najlepsi stanęli na podium i dostali puchary. Rozdano je dla pierwszych trójek w kategorii mężczyzn i kobiet biegnących na obu dystansach, a także dla najlepszych kobiet i mężczyzn w kategorii „uczeń/ student”.

Wśród mężczyzn na 10 km triumfował Przemysław Mendyk, przed Mateuszem Jędrusikiem i Grzegorzem Bastą. Najlepsze wśród kobiet były: Aleksandra Jachimczyk, Barbara Wojtyła, Monika Puchajda. Na 5 km wśród mężczyzn najlepsi okazali się: Tomas Wójcik, Paweł Wójcik i Paweł Jarzębowicz, a w kategorii kobiet: Beata Winiarczyk-Jadach, Agata Droździk i Barbara Kusio. Organizatorzy rozlosowali również nagrody- niespodzianki wśród wszystkich uczestników biegu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.