Drukuj Powrót do artykułu

Oświęcim: powstało Modlitewne Pogotowie Bożego Miłosierdzia

11.04.2018 , rk, Oświęcim Ⓒ ℗

Modlitewne Pogotowie Bożego Miłosierdzia – pod taką nazwą powstała w Oświęcimiu grupa modlitewna, która modli się za konających. Każdy może dołączyć do akcji, wysyłając odpowiedniego esemesa z deklaracją modlitwy słowami koronki do Bożego Miłosierdzia. Ekipa pogotowia złożona jest z osób świeckich i konsekrowanych.

Według zapowiedzi inicjatorów, przedsięwzięcie ma szansę objąć swym zasięgiem obszar całej Polski poprzez stworzenie przy każdym hospicjum i każdym szpitalu Modlitewnego Pogotowia Bożego Miłosierdzia z udziałem kapelanów szpitalnych i hospicyjnych oraz osób świeckich. Jak wyjaśniają, inspiracją do tego typu działań jest przesłanie Jezusa opisane przez św. s. Faustynę w „Dzienniczku”.

Członkowie oświęcimskiej grupy pozostają w kontakcie z kapelanem Szpitala Powiatowego im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu, ks. Jackiem Orszulikiem, który informuje ich o konkretnej osobie konającej poprzez wysłanie esemesa z podaniem jej imienia. „Otrzymujemy zgłoszenia również od rodzin osób konających oraz od pracowników służby zdrowia” – zapewnił Grzegorz Kapturkiewicz, dyspozytor pogotowia modlitewnego. Zgłoszenie gotowości wzięcia udziału w grupie modlitewnej następuje poprzez wysłanie esemesa z podaniem swojego imienia z dopiskiem POGOTOWIE na specjalny numer dyspozytora. W Oświęcimiu jest to numer 664 680 408.

Grupa spotyka się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kaplicy szpitalnej na Mszy św. w intencji wszystkich osób, za które modlono się w miesiącu poprzednim.

Informacje na temat tego, jak założyć i prowadzić Modlitewne Pogotowie Bożego Miłosierdzia w swoim regionie można znaleźć na stronie oświęcimskiej wspólnoty: mpbm.cba.pl

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.