Otwarto Most Miłosierdzia w Krakowie
14 lipca 2016 | 13:51 | luk / mon Ⓒ Ⓟ
14 lipca w Krakowie otwarto kładkę dla pieszych, która połączyła Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Podczas poświęcenia kard. Stanisław Dziwisz nadał jej nazwę Most Miłosierdzia.
„Wykorzystujemy nazwę jubileuszu, gdyż chcemy o miłosierdziu ciągle przypominać, bo Kraków jest stolicą Bożego Miłosierdzia i stąd ma wyjść iskra, która zapali i przygotuje świat na spotkanie z Panem Jezusem” – powiedział kard. Dziwisz.
Metropolita krakowski dodał, że podejmowanych jest wiele działań, aby na Światowe Dni Młodzieży przybyło jak najwięcej młodych ludzi z całego świata i ciesząc się tym, co duchowego posiada Kraków, zabrali wspomnianą iskrę do rodzinnych miejscowości. „Most łączy, niech więc połączy wszystkie instytucje, niech będzie symbolem łączności ludzi dobrej woli” – stwierdził.
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podkreślił, że most to kolejne udogodnienie dla turystów. „Te sanktuaria są położone blisko siebie. Funkcjonuje już układ drogowy, który je łączy i można z niego korzystać, ale to jest spora odległość. Ta kładka powoduje, że ta odległość się zmniejsza” – powiedział.
„Ta kładka ułatwi nam zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Światowych Dni Młodzieży. Jest to bardzo ważna kładka pod względem bezpieczeństwa i logistyki. Cieszę się, że udało się ją oddać teraz” – dodał natomiast wojewoda małopolski Józef Pilch.
Oddany obiekt jest ciekawy pod względem architektonicznym, wkomponowany w krajobraz otaczający sanktuaria. Zadbano również o miejsce, w którym będzie można odpocząć, co może być szczególnie ważne dla osób starszych. Jak wynika z badań ruchu turystycznego, z inwestycji korzystać może nawet 2 mln osób rocznie, bo tylu właśnie gości odwiedza krakowskie sanktuaria.
Oświetlana kładka pomiędzy dwoma krakowskimi sanktuariami kosztowała 2,5 mln zł. Jej budowa trwała 8 miesięcy. Wykonawcą mostu jest firma „Taumer”.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.