Pallotyńskie Podwórko Afrykańskie na Bazarze Różyckiego
01 września 2009 | 14:21 | rk / ju. Ⓒ Ⓟ
Warsztaty gry na bębnach i rękodzieła afrykańskiego, koncerty zespołów oraz spotkania z misjonarzami zaplanowano podczas organizowanego 6 września przez Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti.pl Podwórka Afrykańskiego na Bazarze Różyckiego w Warszawie.
Impreza odbywać się będzie w ramach VI Praskich Spotkań z Kulturą.
Jak zapowiada ks. Jerzy Limanówka SAC, prezes Fundacji Salvatti, wydarzenie powinno być doskonałą okazją, by przy zabawie, opowiedzieć o problemach, z jakimi spotykają się mieszkańcy czarnego kontynentu.
Mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach gry na bębnach – prowadzonych przez Kubę Pogorzelskiego, warsztatach rękodzieła afrykańskiego, pokazie mody Afrykańskiej, African Stories oraz koncertach zespołów: „Strefa Rytmu” i „Wielbłądy”. Na Brzeskiej będzie można spotkać także Kongijczyka – Ignace Mugobe z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie.
Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl prowadzi wolontariat misyjny oraz organizuje pomoc dla dzieci na świecie. W swojej działalności łączy talenty i zapał ludzi świeckich z doświadczeniem osób duchownych. Obecnie zbiera wpłaty na rzecz dożywiania dzieci i budowę sanitariatów dla uczniów w Zespole Szkolnym w Kabuga (Rwanda) oraz opiekę nad dziećmi w ośrodku Casa Hogar im. Jana Pawła II. Szczegóły na www.salvatti.pl
6 września Stara Praga zamieni się w wielotysięczne, wieloetniczne miasteczko. Związane historycznie z tą warszawską dzielnicą, kultury: żydowska, rosyjska, romska, niemiecka i holenderska zaistnieją obok dalekowschodniej, afrykańskiej, arabskiej, indyjskiej, bałkańskiej, gruzińskiej, słowackiej, czeskiej oraz brazylijskiej. Główną atrakcją dnia będzie barwna parada szkół samby, a ulica Ząbkowska zamienić się ma w brazylijską ulicę karnawałowego Rio de Janeiro.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.