Drukuj Powrót do artykułu

Papieska wizyta w Chinach pod znakiem zapytania

26.01.2017 , Pekin / tom (KAI) / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

O możliwości zaproszenia papieża Franciszka do Chińskiej Republiki Ludowej jak dotychczas władze tego komunistycznego kraju nie dają wiążącej odpowiedzi. „Staramy się szczerze rozwijać stosunki z Watykanem i aktualne kontakty pomiędzy obiema stronami są efektywne” – powiedziała rzeczniczka chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Hua Chunying. Jak donosi azjatycka agencja katolicka UCAN, pytana o ewentualną papieską wizytę w tym kraju powiedziała: „Stanowisko Chin jest jednoznaczne i jasne”.

„Wraz z Watykanem nasz kraj chce pracować nad konstruktywnym dialogiem oraz wspiera dalszy rozwój stosunków dwustronnych” – powiedziała rzeczniczka chińskiego MSZ.

W niedawnym wywiadzie dla największego dziennika hiszpańskiego „El País” Franciszek powiedział, że uda się do Chin, kiedy zostanie zaproszony. „Oni o tym wiedzą. Ponadto kościoły w Chinach są pełne. Można praktykować religię w Chinach” – stwierdził.

Papież przypomniał, że od lat mają miejsce regularne kontakty między Stolicą Apostolską a Chinami, odbywają się one mniej więcej co trzy miesiące na przemian w Watykanie i Pekinie.

Wersja do druku

Przeczytaj także

25 stycznia 2017 15:59

Bp Ciereszko dla KAI o Dniu Islamu: miłosierdzie nigdy nie dzieli

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.