Drukuj Powrót do artykułu

Papież chce w przyszyłym roku odwiedzić Japonię

13 września 2018 | 09:16 | st (KAI) / pz | Watykan Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Giuseppe Ciccia / Pacific Press/Sipa USA / East News

Ojciec Święty przyjmując wczoraj rano przedstawicieli japońskiego stowarzyszenia Tensho Kenoho Shisetsu Kenshokai zapowiedział, że w przyszłym roku zamierza odwiedzić Japonię.

Pozdrawiając swych gości Franciszek przypomniał, że ponad 400 lat temu, w 1585 roku, czterech młodych Japończyków przybyło do Rzymu w towarzystwie misjonarzy jezuickich, by odwiedzić papieża, Grzegorza XIII. Po raz pierwszy grupa przedstawicieli Japonii przybyła do Europy. Był wśród nich późniejszy męczennik, bł. Julina Nakaura i Itō Mancio, który został księdzem.

Ojciec Święty wyraził uznanie dla celów jakie stawia sobie japońskie stowarzyszenie – dzieła charytatywne oraz troska o środowisko naturalne człowieka. Na zakończenie powiedział: „Korzystając z tej wizyty, chciałbym ogłosić, że w przyszłym roku chcę odwiedzić Japonię. Miejmy nadzieję, że będziemy w stanie to uczynić” – stwierdził papież.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.