Drukuj Powrót do artykułu

Papież do Peruwiańczyków: nie bójcie się być świętymi XXI wieku

23 stycznia 2018 | 16:27 | Lima / st, pb (KAI) / mip Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. AFP / EAST NEWS

Nie bójcie się być świętymi XXI wieku – wezwał peruwiańskich katolików papież Franciszek w pozdrowieniu wygłoszonym na zakończenie Mszy św. w bazie lotniczej Las Palmas w Limie.

Dziękując wszystkim zaangażowanym w organizację jego wizyty w Peru, Ojciec Święty zapewnił, że pozostawiła ona „niezatarty ślad” w jego sercu. – Spotkanie z wami dobrze mi zrobiło. Dziękuję! – mówił papież.

Przypomniał, że rozpoczął swą pielgrzymkę, mówiąc, że Peru jest krajem nadziei. – Ziemią nadziei ze względu różnorodność biologiczną, która się tu znajduje wraz z pięknem miejsc, które mogą pomóc nam odkryć obecność Boga. Ziemią nadziei ze względu na bogactwo swoich tradycji i obyczajów, które naznaczyły duszę tego ludu. Ziemią nadziei dla ludzi młodych, którzy nie są przyszłością, lecz teraźniejszością Peru. Proszę ich, aby odkryli w mądrości swoich dziadków, osób starszych, DNA, które prowadziło waszych wielkich świętych. Nie wykorzeniajcie się. Dziadkowie i starsi, nie zaniedbujcie przekazywania młodym pokoleniom korzeni waszego ludu i mądrości drogi prowadzącej do nieba. Zachęcam was wszystkich, abyście nie bali się być świętymi XXI wieku – apelował Franciszek.

Czytaj także: Papież żegna Peruwiańczyków: nie bójcie się być świętymi XXI wieku [dokumentacja]

Przekonywał, że Peruwiańczycy mają „wiele powodów, aby żywić nadzieję”. – Widziałem to, dotknąłem tego namacalnie w tych dniach. Dbajcie o nadzieję. Nie ma lepszego sposobu, aby troszczyć się o nadzieję, niż być zjednoczonymi, aby wszystkie te motywy, które ją wspierają, wzrastały coraz bardziej każdego dnia. Nadzieja w Bogu zawieść nie może – zapewnił papież.

Wersja do druku

Przeczytaj także

14 stycznia 2018 20:21

[serwis specjalny] Papież Franciszek w Chile i Peru

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.