Drukuj Powrót do artykułu

Papież i wielki imam Al-Azharu otrzymali Nagrodę Braterstwa Między Ludźmi

06 lutego 2019 | 11:26 | pb (KAI/thenational.ae) | Abu Zabi Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. AP/Associated Press/East News

Papież Franciszek i wielki imam Al-Azharu Ahmed el-Tayeb zostali pierwszymi laureatami Nagrody Braterstwa Między Ludźmi (Human Fraternity Award), przyznaną przez emira Dubaju, Mohammeda bin Rashida. Papież i wielki imam zostali nią uhonorowani za swe wysiłki na rzecz wspierania pokoju na świecie. Poinformował o tym na Twitterze następca tronu emiratu Abu Zabi, Mohamed bin Zayed, cytowany przez dziennik „The National”.

Emiracka gazeta podała również do wiadomości, że papież, wielki imam, następca tronu Abu Zabi i emir Dubaju podpisali kamień węgielny pod budowę nowego kościoła św. Franciszka i nowego meczetu im. Wielkiego Imama Ahmeda el-Tayeba, które mają upamiętnić papieską wizytę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obie świątynie powstaną w Abu Zabi.

– Będą służyć jako latarnie morskie stojące na straży wartości tolerancji, moralnej prawości i braterstwa między ludźmi w ZEA – napisał na Twitterze szejk Mohamed bin Zayed.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.