Drukuj Powrót do artykułu

Papież odwiedzi Hiroszimę i Nagasaki

19 grudnia 2018 | 11:52 | st (KAI/mainichi.jp) / pz | Watykan Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. AFP PHOTO/ GALI TIBBON / East News

Papież Franciszek wyraził pragnienie odwiedzenia Japonii, w tym Hiroszimy i Nagasaki – miast, które padły ofiarą bomby atomowej w 1945 roku – powiedział po wczorajszym spotkaniu z Ojcem Świętym kard. Manyo Maeda z Osaki. Wraz z kierownictwem japońskiego episkopatu został on przyjęty na audiencji przez Papieża Franciszka.

Zaproszenie do odwiedzenia Japonii skierował już w 2014 roku premier Shinzo Abe. Spotkając się we wrześniu bieżącego roku z delegacją z prefektury Miyazaki, Franciszek wyraził już chęć odwiedzenia w przyszłym roku Japonii.

Chociaż wspólnota katolicka w tym kraju jest niewielka i należy do niej około 400 tys. osób, czyli 0,3 procent populacji to, jego więzy z Kościołem katolickim mają bogatą, niemal 500-letnią historię, od 1549 roku, gdy jezuita św. Franciszek Ksawery wylądował w południowo-zachodniej Japonii. Od ponad stu lat w Tokio działa jezuicki uniwersytet Sophia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.