Drukuj Powrót do artykułu

Papież pamięta o ofiarach katastrofy w Sierra Leone

17.08.2017 , Watykan / st (KAI) / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. AP / East News

Ojciec Święty za pośrednictwem swojego sekretarza stanu, kard. Pietro Parolina zapewnił o swej modlitwie i solidarności w związku z katastrofalną lawiną błotną, która zeszła w poniedziałek rano na przedmieściach stolicy Sierra Leone, Freetown. Papieski telegram skierowany został na ręce arcybiskupa tego miasta, Charlesa Edwarda Tamby.

Telegram wystosowany w imieniu papieża:

Głęboko zasmucony niszczycielskimi konsekwencjami lawiny błotnej na obrzeżach Freetown, Jego Świątobliwość Papież Franciszek zapewnia osoby, które straciły swoich bliskich o solidarności w tym trudnym czasie. Modli się za wszystkich, którzy zmarli, a dla pogrążonych w żałobie rodzin i przyjaciół modli się o Boże błogosławieństwo, siłę i pocieszenie. Jego Świątobliwość wyraża także swoją modlitwą solidarność ze służbami ratowniczymi i wszystkimi zaangażowanymi w zapewnienie bardzo potrzebnej pomocy i wsparcia ofiarom tej katastrofy.

Jak podaje dziennik „The Guardian”, wiadomo o co najmniej 400 ofiarach śmiertelnych, chociaż ich liczba może wzrosnąć nawet do kilku tysięcy.

Wersja do druku

Przeczytaj także

17 sierpnia 2017 10:29

Portugalia w żałobie po wypadku na Maderze

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.