Drukuj Powrót do artykułu

Papież podziękował za gościnę w Szwajcarii

21 czerwca 2018 | 21:20 | st (KAI) / pz | Genewa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. WCC

Na zakończenie Mszy św. Franciszek wyraził podziękowanie Szwajcarom za zgotowane mu przyjęcie i zapewnił o swojej modlitwie. Skierował także pozdrowienia do mającej swoją siedzibę w Genewie Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Oto słowa podziękowania Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:

Serdecznie dziękuję księdzu biskupowi Morerod i wspólnocie diecezjalnej Lozanny-Genewy-Fryburga. Dziękuję za waszą gościnność, za przygotowanie i za modlitwę. Proszę was bardzo, abyście ją nadal kontynuowali. Będę się także modlił za was, aby Pan towarzyszył waszej drodze, zwłaszcza ekumenicznej. Moim pełnym wdzięczności pozdrowieniem obejmuję wszystkich pasterzy diecezji szwajcarskich oraz innych obecnych tu biskupów, a także wiernych, którzy przybyli z różnych stron Szwajcarii, z Francji i z innych krajów.

Pozdrawiam mieszkańców tego pięknego miasta, gdzie dokładnie 600 lat temu przebywał papież Marcin V, a które jest siedzibą ważnych instytucji międzynarodowych, w tym Międzynarodowej Organizacji Pracy, której setna rocznica założenia przypadnie w przyszłym roku.

Serdecznie dziękuję Rządowi Konfederacji Szwajcarskiej za miłe zaproszenie i znakomitą współpracę. Dziękuję. Proszę nie zapominajcie za mnie się modlić.

Do widzenia!

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.