Drukuj Powrót do artykułu

Papież popiera projekt “Rodzina Rodzinie”

14.10.2017 , Watykan / abd / Caritas Polska / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. rodzinarodzinie.caritas.pl

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Irzycki spotkał się z papieżem Franciszkiem podczas środowej audiencji na placu Świętego Piotra. Podczas rozmowy Ojciec Święty po raz kolejny wyraził poparcie dla prowadzonego przez Caritas Polska programu “Rodzina Rodzinie” oraz poświęcił ikonę, którą Syryjczycy podarowali Polakom w dowód wdzięczności za otrzymaną pomoc.

Program “Rodzina rodzinie” wspiera już blisko 10 tys. syryjskich rodzin i obecnie jest to największy program pomocowy Caritas Polska a także jeden z największych polskich programów społecznych. Z okazji pierwszej rocznicy rozpoczęcia projektu dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki spotkał się podczas środowej audiencji z papieżem Franciszkiem i przedstawił działania Caritas Polska.

Ze szczególną uwagą papieża spotkał się program „Rodzina Rodzinie”. Franciszek już po raz trzeci wyraził głębokie uznanie dla inicjatywy Caritas Polska za wsparcie tak wielu rodzin w Syrii. Zachęcił przedstawicieli Caritas do jeszcze szerszego działania na rzecz potrzebujących.

Czytaj także: Młodzi są nadzieją misji!

Podczas spotkania papież pobłogosławił również ikonę, którą w ramach wdzięczności Caritas Polska za pomoc przekazali mieszkańcy Aleppo. Przedstawia ona Madonnę z Dzieciątkiem i jest wzorowana na wizerunku, który znajduje się w jednym z syryjskich kościołów. W najbliższym czasie ikona rozpocznie podróż po Polsce, a jej podróży towarzyszyć będzie modlitwa za umęczonych wojną mieszkańców Syrii i wspierających ich darczyńców w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Program “Rodzina Rodzinie” powstał w odpowiedzi na tragiczną sytuację mieszkańców jednego z najbardziej dotkniętych skutkami wojny syryjskiego miasta Aleppo. System pomocy w programie oparty jest na wsparciu świadczonym przez polskich darczyńców – osoby indywidualne, rodziny, parafie i wspólnoty polskie dla konkretnych rodzin syryjskich.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl

Wersja do druku

Przeczytaj także

14 października 2017 09:00

Abp Ryś dla KAI: katecheza bez ewangelizacji jest marnowaniem sił i środków

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.