Drukuj Powrót do artykułu

Papież poświęci paliusze dla trzech polskich arcybiskupów

19.05.2017 , Watykan / st (KAI) / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

Biuro Papieskich Celebracji Liturgicznych podało w piątek program papieskich celebracji na czerwiec. Wśród uroczystości, w których weźmie udział Franciszek będzie także Msza święta w uroczystość świętych Piotra i Pawła, 29 czerwca, podczas której papież poświęci paliusze m.in. dla trzech polskich arcybiskupów.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w niedzielę 4 czerwca Franciszek będzie przewodniczył Eucharystii na placu św. Piotra o godz. 10.30.

W niedzielę 18 czerwca, gdy we Włoszech obchodzona jest uroczystość Bożego Ciała, papież uda się do Bazyliki św. Jana na Lateranie, gdzie o godz. 19.00 będzie przewodniczył Mszy św., a następnie procesji eucharystycznej do Bazyliki Santa Maria Maggiore.

Czytaj także: Papież spotkał się z cierpiącymi na chorobę Huntingtona

W czwartek, 29 czerwca, w uroczystość świętych Piotra i Pawła Franciszek będzie przewodniczył Eucharystii w bazylice watykańskiej o godz. 9.30. Poświęci także paliusze dla nowych arcybiskupów – metropolitów (w tym abp. Marka Jędraszewskiego, abp. Tadeusza Wojdy SAC i abp. Józefa Górzyńskiego).

Dodajmy, że we wtorek, 20 czerwca 2017, Franciszek uda się z pielgrzymką do Bozzolo (w prowincji Mantua i diecezji Cremona) oraz Barbiany (prowincja i diecezja florencka), aby modlić się przy grobach ks. Primo Mazzolariego (1890-1959) i ks. Lorenzo Milaniego (1923-1967). Wizyta ta będzie miała charakter prywatny.

Wersja do druku

Przeczytaj także

19 maja 2017 10:39

Dokąd zmierza Europa? Prezydium CCEE u papieża

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.