Drukuj Powrót do artykułu

Papież pozdrowił olimpijczyków w Pjongczangu

08 lutego 2018 | 11:22 | Watykan / st (KAI) / mip Ⓒ Ⓟ

Na zakończenie dzisiejszej audiencji Franciszek skierował pozdrowienia dla uczestników rozpoczynających się 9 lutego zimowych Igrzysk Olimpijski w Pjongczangu, w Korei Południowej.

Pojutrze w piątek, 9 lutego w mieście Pjongczang w Korei Południowej zostaną otwarte XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie z udziałem 92 krajów.

Tradycyjny rozejm olimpijski w tym roku nabiera szczególnego znaczenia: delegacje z dwóch Korei będą maszerować razem pod jedną flagą i rywalizować jako jedna drużyna. Fakt ten daje nadzieję na świat, w którym konflikty mogą być rozwiązywane pokojowo poprzez dialog i wzajemny szacunek, jak tego uczy także sport.

Czytaj także: Biskup z Kielc jedzie na igrzyska olimpijskie

Kieruję pozdrowienia dla Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, dla sportowców uczestniczących w igrzyskach Pjongczangu, dla władz i mieszkańców Półwyspu Koreańskiego. Towarzyszę wszystkim modlitwą, ponawiając zarazem dążenie Stolicy Apostolskiej do wsparcia wszelkiej pożytecznej inicjatywy na rzecz pokoju i spotkania między narodami. Niech te igrzyska olimpijskie będą świętem przyjaźni i sportu! Niech Bóg was błogosławi i strzeże!

Wersja do druku

Przeczytaj także

07 lutego 2018 21:08

Abp Budzik zakończył wizytę w Ameryce Południowej

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.