Drukuj Powrót do artykułu

Papież przyjął bankowców

06 listopada 2004 | 18:02 | ml //mr Ⓒ Ⓟ

Jan Paweł II przyjął przedstawicieli rzymskiego Banku Kredytowo-Spółdzielczego. – Zawsze, a szczególnie w naszych czasach chrześcijanie muszą być w każdej dziedzinie zaczynem autentycznej odnowy społecznej i drożdżami ewangelicznej nadziei – powiedział papież.

Przypomniał, że Bank Kredytowo-Spółdzielczy obchodzi w tym roku 50-lecie działalności, polegającej na obronie ludzi pracy przed wyzyskiem i lichwą.
Papież podziękował zwłaszcza kierownictwu placówki za pomoc, udzielaną wiejskim parafiom, instytucjom kościelnym i zakonnym. – Wspomagając działalność Kościoła przyczyniacie się do szerzenia Ewangelii i umacniania kultury miłości – powiedział Ojciec Święty. Wezwał ich, aby jako ludzie wierzący, byli zawsze świadomi, że “aby wiernie wypełnić swe zadania, trzeba pielęgnować stały osobisty kontakt z Chrystusem”.
Bank powstał w 1954 roku, aby m.in. bronić rolników i rzemieślników przed lichwą. W tej chwili ma 13 tysięcy udziałowców i 85 filii, głównie w samym Rzymie i regionie Lacjum. Papież podkreślił, że obecność chrześcijan w życiu kraju może ułatwić wydane niedawno Kompendium Społecznej Nauki Kościoła.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.