Papież w przeddzień Dnia Chorego dziękuje lekarzom
10 lutego 2002 | 13:33 | tom //mr Ⓒ Ⓟ
W przeddzień Światowego Dnia Chorego Jan Paweł II wyraził uznanie dla lekarzy i mówił o znaczeniu choroby dla chrześcijanina. Papież złożył też życzenia noworoczne Chińczykom.
Hasłem przypadającego 11 lutego X Światowego Dnia Chorego są słowa z Ewangelii św. Jana: „Aby mieli życie i mieli je w obfitości” (J 10,10). – Słowa te wskazują na głęboką perspektywę wiary chrześcijańskiej, która w czasie choroby i nawet samej śmierci zawsze jest otwarta na życie – powiedział Jan Paweł II przed modlitwą Anioł Pański.
Ojciec Święty przypomniał, że „człowiek wierzący może liczyć na moc Boga Stwórcy, Chrystusa zmartwychwstałego i Ducha Ożywiciela”. – Ta perspektywa – zaznaczył Papież – nadaje sens zaangażowaniu tym wszystkim, którzy na różne sposoby, z miłością zajmują się osobami cierpiącymi: lekarzom, pielęgniarkom, naukowcom, farmaceutom i wolontariuszom. Wszystkim tym sługom życia, wśród których są liczne osoby konsekrowane pragnę wyrazić moje najserdeczniejsze uznanie.
Papież przypomniał, że 11 lutego 1854 r. w Lourdes Najświętsza Maryja Panna ukazała się Bernadetcie prosząc, by miejsce to stało się miejscem pielgrzymowania i modlitwy. – Dzień ten jest doskonałą okazją by zbliżyć się ku osobom chorym wypraszając dla nich macierzyńskiego wsparcia Marii – podkreślił Jan Paweł II.
Centralne obchody Dnia odbywają się w tym roku w indyjskim sanktuarium maryjnym Vailankanny. Dlatego też Ojciec Święty zawierzył opiece Matki Bożej wyznawców hinduizmu i innych religii, którzy chętnie nawiedzają to chrześcijańskie sanktuarium.
Po modlitwie Anioł Pański Jan Paweł II złożył życzenia Chińczykom, Wietnamczykom i Koreańczykom z okazji rozpoczynającego się 12 lutego nowego roku księżycowego. Papież zapewnił, że wszystkie narody Dalekiego Wschodu są mu szczególnie bliskie i życzy im „pokoju, pomyślności i duchowego wzrostu”.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.