Papież zjadł obiad z biskupem Temuco i z przedstawicielami mieszkańców Araukanii
17 stycznia 2018 | 20:43 | Temuco / kg (KAI) / bd Ⓒ Ⓟ
Po Mszy św. na terenie dawnego lotniska Maquehue koło Temuco Franciszek udał się do Domu „Matki Krzyża Świętego”, należącego do Zgromadzenia Sióstr Krzyża Świętego, gdzie spożył obiad. Uczestniczyli w nim również miejscowy biskup Héctor Eduardo Vargas Bastidas SDB i 11 mieszkańców Araukaníi – regionu, którego stolicą jest Temucoa. Przed opuszczeniem budynku Ojciec Święty udał się na krótką modlitwę do kaplicy ich Domu i spotkał się z mieszkającymi tam ok. 40 siostrami i kilkoma kapłanami w podeszłym wieku, a także z niektórymi przełożonymi zgromadzeń zakonnych, działających w diecezji. Na zakończenie wymieniono dary.
Po pobycie w Domu Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że oprócz biskupa miejsca w obiedzie wzięło udział ośmioro przedstawicieli Mapuczów (4 kobiety i 4 mężczyzn) oraz po jednej osobie reprezentującej ofiary przemocy na wsi, drobnych rolników (kolonów) i najnowszą imigrację – jeden Haitańczyk.
Franciszek ofiarował siostrom z Domu Matki Krzyża Świętego obraz majolikowy przedstawiający Matkę Bożą Miłosierdzia z Sabaudii. Wykonała ją pracownia ceramiki artystycznej Giuseppe Mazzottiego z Albisoli w Sabaudii w północnych Włoszech.
Początki kultu Maryi Miłosierdzia sięgają soboty 18 marca 1536, gdy sędziwemu mieszkańcowi Albisoli Antonio Botta ukazała się Matka Boża, wzywając do pojednania i pokoju mieszkańców Sabaudii i Genui, toczących ze sobą wieloletnią wojnę. Powiedziała, że aby do tego doszło, przez trzy kolejne soboty mieszkańcy mają zachowywać post i obchodzić procesjonalnie miasto. Tak też się stało i wojna ustała. Na potwierdzenie tego wydarzenia w czwartą sobotę – 8 kwietnia, w przededniu Niedzieli Palmowej – Maryja raz jeszcze ukazała się swemu wiernemu czcicielowi w tym samym miejscu z rękami złożonymi do modlitwy, w wielkim geście miłosierdzia.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.