Papież

Franciszek: Dzień dzisiejszy jest czasem misji i odwagi! 2016-10-23

Franciszek: Dzień dzisiejszy jest czasem misji i odwagi!

Dzień dzisiejszy jest czasem misji i odwagi! - podkreślił Franciszek w rozważaniu podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież nawiązał do obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Misyjnego, odbywającego się pod hasłem: "Kościół misyjny, świadek miłosierdzia".

Więcej...

Franciszek pozdrowił uczestników Pielgrzymki Narodowej 2016-10-23

Franciszek pozdrowił uczestników Pielgrzymki Narodowej

Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie pozdrowił uczestników Pielgrzymki Narodowej Polaków.

Więcej...

Franciszek: zawsze jest ktoś, kto mnie potrzebuje 2016-10-19

Franciszek: zawsze jest ktoś, kto mnie potrzebuje

„Poprzez nakarmienie głodnych i napojenie spragnionych realizuje się nasza relacja z Bogiem, Bogiem, który objawił w Jezusie swoje miłosierne oblicze” – powiedział Franciszek podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie. W swojej katechezie papież mówił o dwóch uczynkach miłosierdzia względem ciała: głodnych nakarmić, spragnionych napoić. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało ponad 35 tys. wiernych.

Więcej...

Franciszek: nauczmy się uczynków miłosierdzia 2016-10-12

Franciszek: nauczmy się uczynków miłosierdzia

Do ponownego nauczenia się uczynków miłosierdzia oraz realizowania ich na co dzień zachęcił Franciszek podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie. Swoją katechezę papież poświęcił ich znaczeniu dla życia chrześcijańskiego. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało 32 tys. wiernych.

Więcej...

Msza św. z okazji Jubileuszu Maryjnego 2016-10-09

Msza św. z okazji Jubileuszu Maryjnego

"Jak wielu obcokrajowców, a także wyznawców innych religii daje nam przykład wartości, o których sami czasami zapominamy lub które lekceważymy" - stwierdził Franciszek podczas niedzielnej Mszy św. na placu św. Piotra.

Więcej...

Papieskie przesłanie do ruchu „Otwartych Rąk” 2016-10-09

Papieskie przesłanie do ruchu „Otwartych Rąk”

W Santa Fe w Argentynie trwa trzydniowe spotkanie krajowe ruchu „Otwartych rąk” (Manos Abiertas). Stowarzyszenie ma na celu służbę, a w szczególności promowanie i przywracanie godności najbardziej potrzebującym.

Więcej...

Mieszane reakcje na zapowiedź wizyty papieża 2016-10-08

Mieszane reakcje na zapowiedź wizyty papieża

Zapowiedź odwiedzin Bangladeszu przez Franciszka w przyszłym roku, wywołała wielką radość chrześcijan i hinduistów tego azjatyckiego kraju. Tymczasem wśród tamtejszych muzułmanów, stanowiących większość jego mieszkańców, reakcje są podzielone między zwolennikami a przeciwnikami papieskiej wizyty.

Więcej...

Franciszek: niech narody Kaukazu żyją w pokoju i wzajemnym szacunku 2016-10-05

Franciszek: niech narody Kaukazu żyją w pokoju i wzajemnym szacunku

Przedstawiając zgromadzonym wiernym swoją wizytę w Gruzji i Azerbejdżanie papież życzył narodom Kaukazu życia w pokoju i wzajemnym szacunku. Podkreślił, że jego niedawna podróż apostolska w tym regionie była kontynuacją czerwcowej pielgrzymki do Armenii. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało w środę 25 tys. wiernych.

Więcej...

Bp Pasotto: gruzińska młodzież prawosławna przyjazna papieżowi 2016-10-05

Bp Pasotto: gruzińska młodzież prawosławna przyjazna papieżowi

Administrator apostolski Kaukazu, bp Giuseppe Pasotto określił papieską wizytę w Gruzji jako ważny krok w relacjach ekumenicznych z miejscowym prawosławiem. "Młodzież w tym w większości prawosławnym kraju jest pozytywnie nastawiona do papieża" - powiedział biskup w rozmowie z amerykańską agencją katolicką "Catholic News Agency" (CNA).

Więcej...

Franciszek odwiedził tereny dotknięte katastrofalnym trzęsieniem ziemi 2016-10-04

Franciszek odwiedził tereny dotknięte katastrofalnym trzęsieniem ziemi

Franciszek odwiedził we wtorek tereny dotknięte 24 sierpnia katastrofalnym trzęsieniem ziemi w prowincji Rieti we Włoszech. Wizytę rozpoczął od miasteczka Amatrice, gdzie zginęło 230 osób. Następnie udał się do domu pomocy św. Rafała w Borbonie, do Cittareale, Accumoli, Pescara del Tronto, Arquata del Tronto i San Pellegrino di Norcia w Umbrii. Papież na swoją wizytę wybrał dzień, w którym przypada uroczystość świętego Franciszka z Asyżu, patrona Włoch i swojego pontyfikatu.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook