Papież

Kopia obrazu Matki Bożej dla Franciszka 2016-07-24

Kopia obrazu Matki Bożej dla Franciszka

Podczas pielgrzymki na Jasną Górę, 28 lipca, papież Franciszek otrzyma kopię cudownego obrazu Matki Bożej. To dar, który paulini przekazują jako znak łączności „wzgórza watykańskiego ze wzgórzem jasnogórskim” i znak zapewnienia o modlitwie za następcę św. Piotra.

Więcej...

Zamiast przemówienia - dialog Papieża z polskimi biskupami 2016-07-23

Zamiast przemówienia - dialog Papieża z polskimi biskupami

Papież wybrał taką formułę spotkania z polskimi biskupami, która wydaje mu się najlepsza i którą najczęściej stosował, obok innych, w czasie swoich podróży zagranicznych - powiedział w Radiu Watykańskim jego dyrektor ks. Federico Lombardi. Wyjaśnił, że ma to być "spotkanie rodzinne, w formie dialogu, a zatem nie chce on wygłaszać wielkiego przemówienia do biskupów, ale raczej rozmawiać z nimi, słuchając ich pytań, a chciałby, by były one zadawane z całkowitą wolnością i spokojem".

Więcej...

Nowy dokument papieski o żeńskim życiu kontemplacyjnym 2016-07-23

Nowy dokument papieski o żeńskim życiu kontemplacyjnym

W Watykanie ogłoszono konstytucję apostolską Franciszka „Vultum Dei quaerere” (VDQ) na temat żeńskiego życia kontemplacyjnego. Z jej treścią zapoznał dziennikarzy na briefingu 22 lipca w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej sekretarz Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego abp José Rodríguez Carballo OFM.

Więcej...

ŚDM: haftowana stuła i ręcznie szyte buty dla papieża Franciszka 2016-07-22

Haftowaną stułę i ręcznie szyte buty papież Franciszek otrzyma na Mszę posłania 31 lipca, na zakończenie ŚDM. Dary po zakończeniu ŚDM trafią na licytację na rzecz zakupu mobilnej kliniki dla Caritas, która chce pomóc ofiarom wojny w Syrii – poinformowała Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Więcej...

Kustosz łagiewnickiego sanktuarium: czekamy na papieża Franciszka z wielką nadzieją i radością 2016-07-22

„Łagiewniki są gotowe, czekają z wielką nadzieją i radością na przyjazd papieża Franciszka, który poprzez wizytę w sanktuarium chce nam wskazać na to szczególne miłosierdzie, które dokonuje się w sercu człowieka” - powiedział KAI ks. Franciszek Ślusarczyk, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Papież Franciszek jest trzecim – po św. Janie Pawle II i Benedykcie XVI – papieżem, który nawiedza to miejsce, ale pierwszym, który w nim będzie spowiadał.

Więcej...

Dwa nowe trony dla papieża 2016-07-22

Dwa nowe trony dla papieża

Dwa nowe trony przygotowuje Jasna Góra na przyjazd papieża Franciszka. Papieskie krzesła w wystroju nawiązywać będą do sylwetki duchowej obecnego następcy Piotra. To już zwyczaj, że paulini na przyjazd Ojca Świętego zamawiają nowe elementy umeblowania papieskiego.

Więcej...

Papież Franciszek poświęci korony i suknię Matki Bożej Świdnickiej 2016-07-20

Papież Franciszek poświęci korony i suknię Matki Bożej Świdnickiej

Ojciec Święty Franciszek 28 lipca na Jasnej Górze na zakończenie Mszy św. dziękczynnej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski dokona poświęcenia koron i sukni na XIV-wieczny cudowny Obraz Matki Bożej Świdnickiej – „Maria in sole” (Maryja w słońcu).

Więcej...

Pieśń "Bogurodzica" rozpocznie liturgię z Franciszkiem na Jasnej Górze 2016-07-19

Prastara pieśń „Bogurodzica” rozpocznie uroczystą liturgię pod przewodnictwem papieża Franciszka na Jasnej Górze 28 lipca. Msza św. sprawowana będzie według formularza z uroczystości 26 sierpnia ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zabrzmi ponad 20 utworów w wykonaniu 120 osób z połączonych chórów oraz Jasnogórskiej Orkiestry Dętej.

Więcej...

Nowenna przed pielgrzymką papieża Franciszka na Jasnej Górze 2016-07-18

18 lipca rozpoczęła się na Jasnej Górze nowenna nocnych czuwań modlitewnych w intencji podróży apostolskiej Franciszka do Polski. To duchowy dar częstochowskich wiernych i jasnogórskich pielgrzymów dla Ojca św. Każde czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, a zakończy Eucharystią o północy w Kaplicy Matki Bożej. Nowenna zakończy się we wtorek 26 lipca.

Więcej...

Ks. Antonio Spadaro SI: papież Franciszek lubi media i one lubią jego 2016-07-18

Ks. Antonio Spadaro SI: papież Franciszek lubi media i one lubią jego

Papież Franciszek ma bardzo dobrą więź ze środkami przekazu, lubi je, a one lubią jego - powiedział w rozmowie z KAI dyrektor włoskiego dwutygodnika jezuickiego "La Civiltà Cattolica" ks. Antonio Spadaro SI.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook