Papież

Papież ułożył modlitwę do Matki Bożej 2016-12-09

Papież ułożył modlitwę do Matki Bożej

Zwyczajowo Franciszek udał się 8 grudnia przed posąg Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej na Placu Hiszpańskim w Rzymie. Odmówił tam ułożoną przez siebie modlitwę do Niej, po czym chór odśpiewał litanię do Matki Bożej i hymn „Tota pulchra es Maria” [Cała piękna jesteś Maryjo] a na zakończenie Ojciec Święty udzielił zgromadzonym na Placu wiernym błogosławieństwa apostolskiego.

Więcej...

Franciszek: Nadzieja nie zawodzi 2016-12-07

Franciszek: Nadzieja nie zawodzi

Do uczenia się nadziei w przygotowującym chrześcijan na Boże Narodzenie okresie Adwentu zachęcił Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. Rozpoczynając nowy cykl katechez papież wskazał, że jest ona szczególnie dziś potrzebna w obliczu mroków naszych czasów, poczucia zagubienia i bezradności, w obliczu otaczającego nas zła i przemocy, cierpienia, czy naszej bezradności. „Nadzieja nie zawodzi”. Jego słów w auli Pawła VI wysłuchało około 5 tys. wiernych.

Więcej...

Franciszek: Królestwo Boże jest pośród nas! 2016-12-04

Franciszek: Królestwo Boże jest pośród nas!

Nadchodzi Królestwo Boże, jest wręcz bliskie, jest pośród nas! To jest centralne przesłanie wszelkiej misji chrześcijańskiej - powiedział Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Więcej...

Franciszek o znaczeniu nauczania i katechezy 2016-11-23

Franciszek o znaczeniu nauczania i katechezy

O znaczeniu nauczania i katechezy dla misji Kościoła i dobra społeczeństwa oraz poszczególnych osób mówił Franciszek podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Papież kontynuował cykl katechez o uczynkach miłosierdzia. Poruszył dwa z nich: wątpiącym dobrze radzić i nieumiejętnych pouczać. Jego w auli Pawła VI wysłuchało dziś ok. 7 tys. wiernych.

Więcej...

Papież udzielił wywiadu TV2000 2016-11-21

Papież udzielił wywiadu TV2000

Ten Rok Miłosierdzia był czasem błogosławionym. Diecezje informują, że ludzie zbliżyli się do Kościoła, spotkali się z Jezusem – taki bilans Roku Świętego nakreślił Papież w kolejnym wywiadzie, który w całości został wyemitowany w niedzielę wieczorem w telewizji włoskiego episkopatu TV2000.

Więcej...

Papież na peryferiach Mediolanu 2016-11-19

Papież na peryferiach Mediolanu

Podczas planowanej na marzec wizyty duszpasterskiej w Mediolanie papież Franciszek zamierza spotkać się z ludźmi z marginesu społecznego.

Więcej...

Franciszek odprawił Mszę św. dla ubogich i bezdomnych 2016-11-13

Franciszek odprawił Mszę św. dla ubogich i bezdomnych

"Otwórzmy nasze oczy na bliźniego, a zwłaszcza brata zapomnianego i wykluczonego. Niech Pan nas odciąga od blichtru, który odwraca uwagę, odciąga od interesów i przywilejów, od przywiązania do władzy i chwały, od powabu ducha świata" - wezwał Franciszek podczas Mszy św. w Bazylice św. Piotra dla społecznie wykluczonych, ubogich, bezdomnych i bezrobotnych z okazji Jubileuszu Miłosierdzia.

Więcej...

Ostatnia nadzwyczajna audiencja ogólna 2016-11-13

Ostatnia nadzwyczajna audiencja ogólna

Na znaczenie włączania jako ważnego aspektu miłosierdzia zwrócił uwagę Ojciec Święty podczas ostatniej już sobotniej nadzwyczajnej audiencji ogólnej. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało w sobotę około 30 tys. wiernych.

Więcej...

Papież na rozpoczęcie Jubileuszu ubogich i wykluczonych 2016-11-12

Papież na rozpoczęcie Jubileuszu ubogich i wykluczonych

„Przepraszam was za chrześcijan, którzy nie odkrywają w Ewangelii godności was ubogich; przepraszam was za wszystkie te sytuacje, kiedy chrześcijanie odwrócili się do was plecami” – mówił Franciszek do ubogich, wykluczonych i bezdomnych, którzy przybyli rano do Auli Pawła VI. W piątek rozpoczął się ich Jubileusz Miłosierdzia, którego kulminacją będzie niedzielna Msza na placu św. Piotra.

Więcej...

Po wizycie papieża nie słabnie zainteresowanie wiarą 2016-11-12

Po wizycie papieża nie słabnie zainteresowanie wiarą

Papieska wizyta dla wielu dziennikarzy była doświadczeniem dość żenującym. Nie wiedzieli, jak ją relacjonować, a musieli to robić, bo w społeczeństwie pojawiło się nagle zainteresowanie religią.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook