Papież

Franciszek na Kaukazie: trzy tematy - pokój, ekumenizm i dialog między religiami 2016-09-27

Franciszek na Kaukazie: trzy tematy - pokój, ekumenizm i dialog między religiami

Będzie to podróż pokoju, w jej bagażu papież ma orędzie pojednania dla całego regionu - poinformował nowy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Greg Burke podczas spotkania z dziennikarzami nt. papieskiej wizyty w Gruzji i Azerbejdżanie. Odbędzie się ona w dniach 30 września - 2 października. W czasie wizyty Franciszka zostaną poruszone trzy tematy: pokój, ekumenizm i dialog między religiami - dodał Burke.

Więcej...

Papież w Gruzji i Azerbejdżanie 2016-09-27

Papież Franciszek w dniach 30 września - 2 października udaje się z wizytą apostolską do Gruzji gdzie odwiedzi Tbilisi i Mcchetę. Przed powrotem do Rzymu 2 października na kilka godzin poleci do stolicy Azerbejdżanu, Baku. Będzie to 16. podróż zagraniczna w czasie pontyfikatu Franciszka.

Więcej...

Franciszek z misją pokoju jedzie do Azerbejdżanu 2016-09-26

Franciszek z misją pokoju jedzie do Azerbejdżanu

Pod hasłem: "Wszyscy jesteśmy braćmi" przebiegać będzie 2 października podróż Franciszka do Azerbejdżanu. Będzie to druga wyprawa obecnego papieża na Kaukaz, po jego wizycie pod koniec czerwca br. w Armenii. Wcześniej papież w dniach 30 września-2 października odwiedzi Gruzję. Azerbejdżan - największy pod względem powierzchni i liczby ludności kraj kaukaski - odwiedził w maju 2002 r. Jan Paweł II.

Więcej...

Franciszek jedzie do Gruzji - cząstki raju na Ziemi 2016-09-26

Franciszek jedzie do Gruzji - cząstki raju na Ziemi

W dniach 30 września – 2 października Franciszek odwiedzi Gruzję i będzie to – po odwiedzinach Armenii w czerwcu bieżącego roku – druga część jego wyprawy na Kaukaz. Hasłem tej wizyty są słowa: „Pokój wam”. W ramach tej 16. podróży zagranicznej podczas obecnego pontyfikatu papież odwiedzi jeszcze Azerbejdżan. Według popularnej legendy po stworzeniu świata Bóg postanowił oddać radosnym Gruzinom Raj na Ziemi, miejsce, które przeznaczył na swój ziemski odpoczynek. Do dziś uważają oni, że mają to szczęście i mieszkają w najpiękniejszym zakątku świata.

Więcej...

Program wizyty papieża w Gruzji i Azerbejdżanie 2016-09-26

Program wizyty papieża w Gruzji i Azerbejdżanie

Papież Franciszek w dniach 30 września - 2 października udaje się z wizytą apostolską do Gruzji gdzie odwiedzi Tbilisi i Mcchetę. Przed powrotem do Rzymu 2 października na kilka godzin poleci do stolicy Azerbejdżanu, Baku. Będzie to 16. podróż zagraniczna w czasie pontyfikatu Franciszka.

Więcej...

Papież w Asyżu: ofiary wojen błagają o pokój 2016-09-20

Papież w Asyżu: ofiary wojen błagają o pokój

W wezwaniu ukrzyżowanego Jezusa: „pragnę” możemy "usłyszeć głos cierpiących, ukryty krzyk niewinnych dzieci, które są pozbawione światła tego świata, żarliwe błaganie ubogich i najbardziej potrzebujących pokoju" - mówił Franciszek w modlitewnej medytacji wygłoszonej w trakcie modlitwy chrześcijan podczas Światowego Dnia Modlitwy o Pokój w Asyżu.

Więcej...

Orędzie na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu 2016-09-18

Orędzie na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

18 września Kościół w Polsce obchodzić będzie Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym roku hasłem wybranym przez Ojca Świętego jest „Komunikacja i Miłosierdzie – owocne spotkanie”. Z tej okazji przypominamy orędzie papieża Franciszka na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Więcej...

Franciszek o ewangelizacji 2016-09-09

Franciszek o ewangelizacji

Nie wolno sprowadzać ewangelizacji do aktywizmu ani do przechadzki – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Jednocześnie podkreślił znaczenie świadectwa życia chrześcijańskiego, przestrzegając przed pokusą uprawiania prozelityzmu czy przekonywania słowami.

Więcej...

Papieska Msza za ofiary trzęsienia ziemi 2016-08-27

Papieska Msza za ofiary trzęsienia ziemi

Papież Franciszek odprawił szczególną Mszę w intencji ofiar tragicznego trzęsienia ziemi, jakie dotknęło środkowe Włochy. Zaprosił na nią siostry klaryski z klasztoru Santa Maria di Vallegoria w Spello niedaleko Asyżu.

Więcej...

Franciszek: Jubileusz hymnem uwielbienia Boga 2016-08-10

Franciszek: Jubileusz hymnem uwielbienia Boga

Obchody Jubileuszu Miłosierdzia są jakby hymnem uwielbienia Pana, śpiewanym przez cały Kościół rozpoznający, że jest nawiedzany przez Boga – powiedział Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. Papież odniósł się do fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza (7,11-17) mówiącego o wskrzeszeniu przez Jezusa jedynego syna wdowy w Nain. Jego słów w auli Pawła VI wysłuchało około 9 tys. wiernych.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook