Papież

Franciszek pisze do młodzieży 2017-01-20

Franciszek pisze do młodzieży

"Z radością wam ogłaszam, że w październiku 2018 r. odbędzie się Synod Biskupów na temat «Młodzież, wiara i rozeznanie powołania». Chciałem, abyście wy byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was" - napisał Franciszek w liście do młodzieży. Poinformował, że opublikowany w piątek Dokument Przygotowawczy tego XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, powierza im „jako busolę” na drodze do Synodu.

Więcej...

Papież wzywa do pogłębiania ducha jedności 2017-01-19

Papież wzywa do pogłębiania ducha jedności

W duchu wspólnego upamiętniania rocznicy Reformacji dostrzegajmy bardziej to, co nas łączy, niż to, co nas dzieli. I kroczmy dalej razem drogą, aby pogłębiać naszą wspólnotę i nadawać jej coraz bardziej widzialną postać.

Więcej...

Audiencja środowa z Franciszkiem 2017-01-18

Audiencja środowa z Franciszkiem

O nadziei wyrażającej się również w modlitwie mówił Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. W swojej katechezie papież nawiązał do dziejów proroka Jonasza. Zaznaczył, że mała księga opisująca jego dzieje i misję zawiera wspaniałe nauczanie o miłosierdziu przebaczającego Boga. Słów Franciszka w auli Pawła VI wysłuchało około 6 tys. wiernych.

Więcej...

Papież złożył kondolencje po katastrofie lotniczej w Kirgistanie 2017-01-17

Papież złożył kondolencje po katastrofie lotniczej w Kirgistanie

Papież Franciszek przesłał kondolencje rodzinom ofiar katastrofy tureckiego samolotu transportowego, który spadł na domy w Dacza-Suu koło międzynarodowego lotniska Manas, znajdującego się w pobliżu stolicy Kirgistanu, Biszkeku.

Więcej...

Franciszek z wizytą w rzymskiej parafii Matki Bożej w Setteville 2017-01-16

Franciszek z wizytą w rzymskiej parafii Matki Bożej w Setteville

W niedzielę 15 stycznia Franciszek odwiedził parafię Matki Bożej w Setteville w rzymskiej dzielnicy Guidonia. Tym samym powrócił do zwyczaju nawiedzania parafii stołecznych, zapoczątkowanej jeszcze przez św. Jana Pawła II, kontynuowanej następnie przez jego następców Benedykta XVI i obecnego – Franciszka, który jednak zawiesił ją na Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia Bożego.

Więcej...

Franciszek o wezwaniu Kościoła do wskazywania na Jezusa 2017-01-15

Franciszek o wezwaniu Kościoła do wskazywania na Jezusa

"Kościół w każdym czasie, jest wezwany do czynienia tego, co uczynił Jan Chrzciciel, wskazywania Jezusa mówiąc `Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata!`" - powiedział Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież zaznaczył, że chrzest Jezusa w Jordanie jest sceną decydującą dla naszej wiary i dla misji Kościoła, który nie głosi siebie samego, ale głosi Chrystusa; nie przynosi samego siebie, ale przynosi Chrystusa.

Więcej...

List Franciszka do młodzieży przed Synodem Biskupów 2017-01-13

List Franciszka do młodzieży przed Synodem Biskupów

Z radością ogłaszam, że w październiku 2018 r. odbędzie się Synod Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Chciałem, byście byli w centrum uwagi, bo noszę was w swoim sercu - napisał Franciszek w liście do młodzieży. Poinformował, że publikowany jest Dokument Przygotowawczy tego XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który powierza im „jako busolę” na drodze do Synodu.

Więcej...

Papież najważniejszym pasażerem 2016 roku 2017-01-13

Papież najważniejszym pasażerem 2016 roku

Władze Kraków Airport podsumowały 2016 r. - Naszym najważniejszym pasażerem był w minionym roku papież Franciszek - podkreśla Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Więcej...

Środowa audiencja z Franciszkiem 2017-01-11

Środowa audiencja z Franciszkiem

Do pokładania nadziei w Bogu, Panu życia a nie w iluzjach świata zachęcił Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Kontynuując cykl katechez o nadziei papież nawiązując do psalmu 115 przestrzegł przed fałszywymi bożkami, jakie daje świat. Zaznaczył, że są nimi także ideologie roszczące sobie charakter absolutny, bogactwo, czy władza. Słów Franciszka w auli Pawła VI wysłuchało dziś 6 tys. wiernych.

Więcej...

Franciszek do dyplomatów o bezpieczeństwie i pokoju na świecie 2017-01-09

Franciszek do dyplomatów o bezpieczeństwie i pokoju na świecie

O bezpieczeństwie i pokoju na świecie mówił Franciszek podczas noworocznego spotkania w Watykanie z członkami korpusu dyplomatycznego, akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej. Papież, m. in. wezwał wszystkie autorytety religijne, aby "wspólnie stanowczo podkreśliły, że nigdy nie wolno zabijać w imię Boga". Mówiąc o problemie migracji zaznaczył, że nie można się godzić, aby pewne kraje pozostawały wobec niego obojętne, podczas gdy inne biorą na siebie ciężar humanitarny, nierzadko ze znacznym wysiłkiem i poważnymi niedogodnościami, aby poradzić sobie z kryzysem, który zdaje się nie mieć końca.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook