Papież

Franciszek: Jubileusz hymnem uwielbienia Boga 2016-08-10

Franciszek: Jubileusz hymnem uwielbienia Boga

Obchody Jubileuszu Miłosierdzia są jakby hymnem uwielbienia Pana, śpiewanym przez cały Kościół rozpoznający, że jest nawiedzany przez Boga – powiedział Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. Papież odniósł się do fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza (7,11-17) mówiącego o wskrzeszeniu przez Jezusa jedynego syna wdowy w Nain. Jego słów w auli Pawła VI wysłuchało około 9 tys. wiernych.

Więcej...

Orszak papieski zachwycony atmosferą i organizacją ŚDM 2016-08-02

Orszak papieski zachwycony atmosferą i organizacją ŚDM

Towarzyszące Papieżowi w pielgrzymce osoby ujęła niesamowita gościnność Polaków, doskonała organizacja ŚDM, a także entuzjazm i rozmodlenie młodych – wskazuje na to ks. Andrzej Majewski SJ, dyrektorem programowym Radia Watykańskiego. Był on w orszaku papieskim, czyli u boku Ojca Świętego w czasie całej jego wizyty w naszej ojczyźnie.

Więcej...

Wizyta papieża w Auschwitz-Birkenau silnym sygnałem przeciw nienawiści 2016-07-29

Wizyta papieża w Auschwitz-Birkenau silnym sygnałem przeciw nienawiści

Wizyta Papieża Franciszka w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau jest silnym sygnałem przeciw nienawiści, a przywódca Kościoła katolickiego jest jednym z najbliższych sojuszników Żydów w walce z antysemityzmem i fanatyzmem – stwierdził przewodniczący Światowego Kongresu Żydów, Ronald S. Lauder.

Więcej...

Franciszek na Jasnej Górze prosił o wyjście ponad rany przeszłości i komunię ze wszystkimi 2016-07-28

Franciszek na Jasnej Górze prosił o wyjście ponad rany przeszłości i komunię ze wszystkimi

"Niech Matka zaszczepi pragnienie wyjścia ponad krzywdy i rany przeszłości i stworzenia komunii ze wszystkimi" - powiedział papież Franciszek w kazaniu w czasie Eucharystii, odprawionej 28 lipca na Jasnej Górze. Podkreślał, że Bóg, który zbawia człowieka jest "mały, bliski i konkretny". W sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, u szczytu Jasnej Góry, papież przewodniczył Eucharystii dziękczynnej za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce z udziałem setek tysięcy wiernych.

Więcej...

Papież Franciszek na Wawelu 2016-07-27

Papież Franciszek na Wawelu

Uroczyste bicie Dzwonu Zygmunta przywitało 27 lipca na Wawelu Ojca Świętego Franciszka, który przybył z pielgrzymką do Polski. Po krótkiej uroczystości powitania na wojskowej części Lotniska Kraków-Balice przez prezydenta RP Andrzeja Dudę z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, członków rządu i Episkopatu, papież Franciszek wsiadł do zamkniętego samochodu z watykańską rejestracją - SCV1.

Więcej...

Dziś rozpoczyna się wizyta apostolska Franciszka w Polsce 2016-07-27

Dziś rozpoczyna się wizyta apostolska Franciszka w Polsce

Ojciec Święty Franciszek przybywa dziś do Polski. Papieska wizyta apostolska związana jest głównie ze Światowymi Dniami Młodzieży, ale Franciszek uczci też na Jasnej Górze 1050. rocznicę chrztu Polski i będzie modlił się na terenie b. hitlerowskiego obozu Auschwitz-Birkenau. Papieski samolot wyląduje na podkrakowskich Balicach ok. godz. 16.00.

Więcej...

Kopia obrazu Matki Bożej dla Franciszka 2016-07-24

Kopia obrazu Matki Bożej dla Franciszka

Podczas pielgrzymki na Jasną Górę, 28 lipca, papież Franciszek otrzyma kopię cudownego obrazu Matki Bożej. To dar, który paulini przekazują jako znak łączności „wzgórza watykańskiego ze wzgórzem jasnogórskim” i znak zapewnienia o modlitwie za następcę św. Piotra.

Więcej...

Zamiast przemówienia - dialog Papieża z polskimi biskupami 2016-07-23

Zamiast przemówienia - dialog Papieża z polskimi biskupami

Papież wybrał taką formułę spotkania z polskimi biskupami, która wydaje mu się najlepsza i którą najczęściej stosował, obok innych, w czasie swoich podróży zagranicznych - powiedział w Radiu Watykańskim jego dyrektor ks. Federico Lombardi. Wyjaśnił, że ma to być "spotkanie rodzinne, w formie dialogu, a zatem nie chce on wygłaszać wielkiego przemówienia do biskupów, ale raczej rozmawiać z nimi, słuchając ich pytań, a chciałby, by były one zadawane z całkowitą wolnością i spokojem".

Więcej...

Nowy dokument papieski o żeńskim życiu kontemplacyjnym 2016-07-23

Nowy dokument papieski o żeńskim życiu kontemplacyjnym

W Watykanie ogłoszono konstytucję apostolską Franciszka „Vultum Dei quaerere” (VDQ) na temat żeńskiego życia kontemplacyjnego. Z jej treścią zapoznał dziennikarzy na briefingu 22 lipca w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej sekretarz Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego abp José Rodríguez Carballo OFM.

Więcej...

ŚDM: haftowana stuła i ręcznie szyte buty dla papieża Franciszka 2016-07-22

Haftowaną stułę i ręcznie szyte buty papież Franciszek otrzyma na Mszę posłania 31 lipca, na zakończenie ŚDM. Dary po zakończeniu ŚDM trafią na licytację na rzecz zakupu mobilnej kliniki dla Caritas, która chce pomóc ofiarom wojny w Syrii – poinformowała Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook