Gwiazda Morza wskazująca Chrystusa

ml/maz, 2009-09-12

Kościół obchodzi dziś uroczystość Najświętszego Imienia Maryi. Wspomniał o tym Benedykt XVI na zakończenie homilii w Bazylice św. Piotra.

Papież podkreślił, że „w Niej ludzie znajdujący się w ciemnościach i mękach tego świata znaleźli oblicze Matki, która daje nam odwagę, by iść naprzód”. „W zachodniej tradycji imię 'Maryja' przetłumaczone zostało jako 'Gwiazda Morza'. Znajduje w nim wyraz właśnie to doświadczenie: ile razy historia, w której żyjemy, jawi się niczym ciemne morze, którego fale nacierają groźnie na łódkę naszego życia.

Czasami noc zdaje się nieprzenikniona. Często można mieć wrażenie, że moc należy tylko do zła, a Bóg znajduje się nieskończenie daleko. Często z daleka jedynie dostrzegamy wielką Światłość, Jezusa Chrystusa, który zwyciężył śmierć i zło. Wówczas jednak widzimy niezwykle blisko światło, które zapaliło się, kiedy Maryja powiedziała: 'Oto Ja, służebnica Pańska'. Widzimy bijące z Niej jasne światło dobroci...

Poprzez swą dobroć przynosi wciąż na nowo Jezusa Chrystusa i tym samym wielkie Światło Boga na świat. Daje nam On swoją Matkę jako naszą Matkę, abyśmy nauczyli się od Niej wypowiadać 'tak', które sprawia, że stajemy się dobrzy” – powiedział Benedykt XVI.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook