Drukuj Powrót do artykułu

Paryż organizuje własne ŚDM, z transmisjami z Panamy

21 listopada 2018 | 06:08 | vaticannews.va / mip | Paryż Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. pixabay.com

W czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie archidiecezja paryska organizuje własne ŚDM we francuskiej stolicy. Powód jest prosty. W styczniu do Panamy udaje się zaledwie 150 młodych paryżan. W Krakowie było ich 5 tys. Na wyjazd do Panamy nie pozwalają młodym ani wysokie ceny, ani obowiązki w szkole i na uczelni.

Program, który proponuje młodym katolikom archidiecezja paryska jest jednak niemal tak samo atrakcyjny, jak ten w Panamie. W czwartek 24 stycznia w czterech stołecznych parafiach odbędą się wieczorne spotkania przeznaczone na modlitwę uwielbienia, katechezy i świadectwa. Przewidziano też transmisje wydarzeń z Panamy.

W piątek wieczorem zaplanowana jest procesja ze świecami z katedry Notre-Dame do Bazyliki Najświętszego Serca na Montmartre. Na sobotę rano przewidziano 12-kilometrowy bieg ulicami Paryża, a na wieczór koncert muzyki nie tylko chrześcijańskiej. Całość paryskiego ŚDM zakończy niedzielna Msza pod przewodnictwem abp. Michela Aupetit.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.