Drukuj Powrót do artykułu

Patriarcha Cyryl gratuluje Putinowi zwycięstwa

20 marca 2018 | 06:10 | pb (KAI/Interfax) / mip | Moskwa Ⓒ Ⓟ

Sample

Wybory prezydenckie ukazały jedność Rosjan wokół ich narodowego przywódcy – uważa prawosławny patriarcha moskiewski i Całej Rusi Cyryl. Pogratulował on Władimirowi Putinowi reelekcji na urząd prezydenta.

“Pańskie przekonujące zwycięstwo w wyborach i ich uczciwy przebieg przy wysokiej frekwencji świadczą o tym, że Rosjanie różnych narodowości, religii i wyznań, różnych grup społecznych i wiekowych, a nawet o różnych poglądach politycznych są wokół Pana zjednoczeni” – napisał zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego w przesłaniu gratulacyjnym do Putina.

Według patriarchy wynik wyboru dokonanego przez mieszkańców kraju udowadnia, że ich nadzieje korespondują z poglądami prezydenta na przyszłość Rosji jako „miłującego pokój, prawdziwie suwerennego państwa, które zabezpiecza prawa i wolność człowieka oraz podejmuje odpowiedzialność za zachowanie i pomnażanie duchowych, moralnych i kulturowych wartości, jakie kształtują nasz kraj”.

“Niech Bóg zachowa Pana w dobrym zdrowiu fizycznym i duchowym oraz da Panu siłę do przeprowadzenia tego, co Pan zaplanował, a co zostało tak zdecydowanie poparte przez nasz naród. Życzę Tobie, narodowy przywódco, w imieniu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego wielu pomyślnych lat!” – napisał Cyryl.

W niedzielnych wyborach prezydenckich Władimir Putin uzyskał blisko 77-procentowe poparcie wśród uprawionych do głosowania. To najwyższy wskaźnik z dotychczasowych wyników zasiadającego w rosyjskim rządzie od 1999 r. polityka.

Wersja do druku

Przeczytaj także

19 marca 2018 07:01

Ziemia Święta potrzebuje pomocy. Pamiętajmy o tym w Wielki Piątek

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.