Patronat

11:32 / 21-11-2018

Karol Wojtyła i Humanae Vitae

W 2018 roku przypada 50-lecie ogłoszenia przez Pawła VI encykliki Humanae vitae, która porusza temat miłości małżonków i odpowiedzialnej prokreacji. Publikacja ta odbiła się szerokim echem i do dziś jest żywiołowo dyskutowana. Duży wkład w jej przygotowanie miał ówczesny arcybiskup krakowski Karol Wojtyła. Głoszone przez niego już po wyborze na papieża katechezy środowe były komentarzem […]

12:52 / 09-08-2018

Dziękczynienie z Maryją i z Ojcem Pio za spuściznę wiary Czechów, Węgrów i Polaków

W roku 2018, czyli w 100-lecie otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio oraz 50-lecie jego śmierci, obchodzony jest na całym świecie Rok Jubileuszu Ojca Pio. Organizatorem  ogólnopolskich wydarzeń – pod hasłem „Do nieba z Ojcem Pio” – jest Zakon Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej. Kolejnym wydarzeniem Roku Jubileuszu Ojca Pio będzie Dziękczynienie z Maryją […]

13:29 / 01-06-2017

Wspólna akcja Caritas i firmy Polpharma

Caritas i Polpharma zapraszają 4 czerwca w niedzielę do Węgrowa (przy Parafii – Bazylice Mniejszej P/W WNMP) na bezpłatne badania w ramach programu „Strefa na Zdrowie”. Podczas akcji będzie można skorzystać z badań kardiologicznych (poziom cholesterolu, glukozy i ciśnienia tętniczego krwi, EKG) oraz okulistycznych (badanie ciśnienia gałki ocznej oraz dna oka). Każdy pacjent otrzyma także […]

09:19 / 03-03-2015

“Bóg nie umarł” – w kinach od 6 marca

Już od 6 marca na ekrany kin wchodzi najgłośniejszy film religijny ostatnich lat pt. „Bóg nie umarł”.
Teraz polscy widzowie będą musieli odpowiedzieć sobie na pytanie czy mają odwagę by bronić wiary?

16:19 / 27-11-2014

VI Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka “Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”

Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” w Turku serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w VI Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka pt. “Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

15:32 / 19-11-2014

„Czy Europa może być zbawiona?” – prof. Rocco Buttiglione w Centrum Myśli Jana Pawła II

Kryzys jest szansą na powtórne przemyślenie korzeni, z których wyrasta projekt europejski – uważa prof. Rocco Buttiglione, polityk i filozof, który 26 listopada będzie gościem Centrum Myśli Jana Pawła II. Włoski naukowiec wygłosi wykład „Czy Europa może być zbawiona?”.

09:54 / 08-10-2014

Cały Lud głosi Ewangelię! W służbie i w pracy – ks. dr Peter Hocken na „Konferencji Wiary”

– Ewangelizacja nie jest dodatkiem do naszego codziennego chrześcijańskiego życia. Nie ukrywajmy się za programami i strukturami, łudząc się, że wypełniliśmy nasz obowiązek. Być chrześcijaninem – to wychodzić do innych z miłością – mówił ks. dr Peter Hocken podczas pierwszej “Konferencji Wiary” w Warszawie.

16:55 / 19-02-2009

O nagrodzie “Ślad”

Nagroda “Ślad” – istniejąca od 2002 roku – jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy
i innych ludzi mediów. Główną jej ideą jest przybliżanie i promowanie osób, których działalność przyczyniła się w sposób wybitny do budowania kultury prawdy, porozumienia i dialogu.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.