Pawłowice: ćwierć miliona złotych zebrali „Aniołowie Misji”
13 października 2015 | 17:00 | ks. sk Ⓒ Ⓟ
Wodociąg w Mpanshyi, szkoła w Nabwalyi, zaplecze katechetyczne w Masansie, przedszkole w Apeitolim i ośrodek rekolekcyjny w Gulu to tylko niektóre projekty zrealizowane dzięki wsparciu wiernych archidiecezji katowickiej w projekcie "Aniołowie Misji". Na pomoc ubogim z krajów misyjnych przeznaczono już ponad ćwierć miliona złotych.
Istotą akcji jest zadeklarowanie na czas 12 miesięcy modlitwy i pomocy materialnej na rzecz wybranego projektu, który proponuje i realizuje konkretny misjonarz. "Aniołem Misji" może zostać osoba indywidualna lub grupa. – Obecnie takich „Aniołów Misji” jest ponad 250 – mówi w rozmowie z KAI ks. Grzegorz Wita, wikariusz biskupi ds. misji, inicjator akcji.
Organizatorzy starają się przesyłać co 3-4 miesiące informacje o postępach w realizacji wybranego projektu. Od kwietnia roku 2013 na rzecz 30 zrealizowanych już projektów przekazano 275 tys. złotych oraz ofiarowano niepoliczalny dar modlitwy.
W parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach odbyło się spotkanie osób zaangażowanych w program. Obok podsumowania dotychczasowych efektów akcji zaprezentowano też kolejnych 14 projektów. Zostały one zebrane w formie kalendarza „2015 z Aniołami Misji”.
Miejsce spotkania "Aniołów Misji" nie jest przypadkowe. Proboszcz parafii ks. Eugeniusz Paruzel sam ma doświadczenie misyjnej pracy w Afryce Zachodniej na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
Program „Aniołowie Misji” utworzony został w 2013 roku. Inicjatorem projektu jest ks. Grzegorz Wita, wikariusz biskupi ds. misji. Jego celem jest wspieranie Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej. Inicjatywa ta ma przybliżyć wiernym misyjną posługę konkretnych kapłanów, a ich samych powierzyć modlitwie diecezjan w kraju.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.