Drukuj Powrót do artykułu

Spotkanie Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich

11 kwietnia 2018 | 15:34 | ks. is | Pelplin Ⓒ Ⓟ

Sample

W środę 11 kwietnia zakończyło się w Pelplinie trzydniowe spotkanie dyrektorów diecezjalnych i zakonnych rozgłośni katolickich działających w Polsce.

Dyrektorzy i zastępcy reprezentują stacje radiowe zrzeszone w Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich, które w tej formule współpracują ze sobą od kilku lat.

We wtorek w kaplicy Collegium Marianum radiowcy koncelebrowali Mszę św. z biskupem pelplińskim Ryszardem Kasyną, z którym następnie odbyli spotkanie.

Jak powiedział Radiu Głos przewodniczący Forum ks. dr Tomasz Olszewski, spotkania te „mają zawsze dwa wymiary”. „Z jednej strony ma to wymiar przyjacielski, jest okazją do bycia ze sobą, poznawania się i integracji”, mieści się w tym wymiar duchowy, wspólnej modlitwy i formacji. „Drugi wymiar naszych spotkań wiąże się z naszą codzienną pracą, posługą dyrektorów rozgłośni” – powiedział ks. Olszewski.

Wskazał, że tematy spotkań „łączą się z codzienną profesją”. Podkreślił, że „systematyka spotkań, które odbywają się co najmniej dwa razy w roku, służy wymianie doświadczeń oraz poznawaniu diecezji, w których funkcjonują rozgłośnie”.

W ramach spotkania w Pelplinie uczestnicy zwiedzili dawne opactwo pocysterskie oraz Muzeum Diecezjalne. Byli także w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie, gdzie swoją posługę zawierzyli Matce Bożej. Odwiedzili także inne miejsca na Kociewiu, Kaszubach i w Borach Tucholskich.

W ramach Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich współpracuje ze sobą ponad dwadzieścia rozgłośni.

Wersja do druku

Przeczytaj także

11 kwietnia 2018 14:35

Katolicka Agencja Informacyjna laureatem Małego Feniksa 2018

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.