Peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej z Guadalupe w diecezji bielsko-żywieckiej
15 lutego 2012 | 14:47 | rk Ⓒ Ⓟ
Od 10 marca w diecezji bielsko-żywieckiej rozpocznie się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej z Guadalupe organizowana przez Rycerzy Kolumba w Bielsku-Białej. Nawiedzenie wizerunku „indiańskiej Madonny”, które rozpoczęło się w październiku ub. roku, obejmie swoim zasięgiem wszystkie polskie rady lokalne tego największego zakonu świeckich w Kościele katolickim.
W diecezji bielsko-żywieckiej obraz z Meksyku odwiedzi kilka parafii stolicy Podbeskidzia, zostanie przyjęty w Żywcu i Czańcu. 17 marca będzie także gościć na Jubileuszowym Forum Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Rycerze Kolumba przypominają, że w ostatnich latach Maryja stała się wyraźnym symbolem obrony życia, dlatego peregrynacja ma uwrażliwić wszystkich na szacunek do życia i przyczynić się do tego, że mężczyźni poczują się również za to życie odpowiedzialni.
Ks. Karol Tomecki z bielskiej rady Rycerzy Kolumba zwraca uwagę, że spotkanie z wizerunkiem Maryi, która objawiła się 12 grudnia 1531 roku Indianinowi Juanowi Diego, jest bardzo potrzebny współczesnemu człowiekowi. „Im bardziej żyjemy w społeczeństwie otwartym, tym bardziej życie nasze znajduje się pod wieloma pieczęciami. Protesty i bezsilność, niepewność, troska o życie – w odpowiedzi na te uczucia, drążące nasze społeczeństwo, Rycerze Kolumba w Polsce kierują naszą uwagę na cudowny wizerunek Matki Bożej z Guadelupe” – podkreśla kapłan.
Rycerze Kolumba obecni są w Polsce od 2005 r. Rycerze na całym świecie prowadzą kuchnie dla biednych, zaopatrują inwalidów na całym świecie w wózki, w parafiach zachęcają młodych do akcji charytatywnych, organizują imprezy sportowe, fundują także stypendia dla kleryków. W Polsce są już 33 rady, skupiające ponad 1,8 tys. osób.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.