Drukuj Powrót do artykułu

Pięciuset oazowiczów na majowej wędrówce po Roztoczu

03 maja 2009 | 14:47 | mg Ⓒ Ⓟ

Już po raz drugi około 500-osobowa grupa młodzieży z Ruchu Światło-Życie diecezji zamojsko-lubaczowskiej wzięła udział w „Wielkiej Wyprawie Otwartych Oczu” w Krasnobrodzie. Ich wędrówka po Roztoczu rozpoczęła się od rajdu gwiaździstego.

Cztery grupy wraz z przewodnikami wyruszyły z czterech stron: z Ciotusza, Bondyrza, Kaplicy na Wodzie w Krasnobrodzie oraz parkingu przy Ośrodku Wypoczynkowym „Energetyk”, by zakończyć wędrówkę w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie.

Tam, kanclerz kurii zamojsko-lubaczowskiej ks. Adam Firosz przewodniczył Mszy św. dla uczestników rajdu po Roztoczu. W homilii zachęcał młodzież do refleksji nad tym, gdzie należy szukać prawdziwego szczęścia, oparcia, chwały i radości? Według niego, by „osiągnąć niebo, trzeba czerpać ze źródeł Bożej radości” a „prawdziwą radość daje również sakrament pokuty i pojednania”. – Czyste sumienie jest źródłem radości dla każdego człowieka – dodał ks. Firosz.

Na koniec zaapelował do młodych, aby ich sumienia nie były – jak się wyraził – koszem na śmieci, który łatwo można zapełnić „odpadkami” grzechów. Sumienie ma być miejscem dla Ducha Świętego – mówił.

Po południu, na przykościelnym placu odbył się koncert ewangelizacyjny zespołu „Testimonium” z Katowic. Uczestnicy wyprawy posilili się krasnobrodzkim bigosem, a także wspólnie śpiewali oazowe pieśni.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.