Piekoszów: piesza pielgrzymka diecezjalna w intencji trzeźwości
01 października 2011 | 18:50 | dziar Ⓒ Ⓟ
Ok. 70 osób z różnych stron diecezji uczestniczyło dzisiaj w pieszej pielgrzymce z Kielc do Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie, zorganizowanej w intencji trzeźwości narodu.
W pielgrzymce wzięły udział m.in. osoby zaangażowane w Apostolstwo Trzeźwości, trzeźwiejący alkoholicy i ich rodziny oraz członkowie klubów AA. Uczestnicy pielgrzymki to osoby z różnych stron diecezji, m.in. z Jędrzejowa, Staszowa, Sukowa, Kij, Nowin oraz z parafii kieleckich.
Podczas pielgrzymki – na szlaku marszruty – świadectwo złożyła kobieta, która 15 lat temu podpisała zobowiązania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz leczący się z nałogu mężczyzna.
Mszy św. w sanktuarium piekoszowskim w intencji trzeźwości narodu przewodniczył ks. dr Andrzej Kaszycki, kanclerz kieleckiej kurii. W homilii zalecał, aby w sytuacjach trudnych, życiowych napięć kształtować w sobie postawę ufności i zawierzenia Bogu. „Miłość to najlepsze antidotum na zło nałogu” – podkreślał, zalecając życie w komunii z Jezusem i częstą Eucharystię.
Aleksandrę Klusek z Apostolstwa Trzeźwości w parafii św. Jadwigi w Kielcach – jedną z organizatorek pielgrzymki – cieszy spory udział młodzieży i rodzin. Zaprasza na adorację w intencji trzeźwości, która odbywa się w każdy trzeci wtorek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.
Grażyna Dereń, inicjatorka Apostolstwa Trzeźwości w Kielcach, praktykująca od połowy lat 90. całkowitą abstynencję, uważa, że pielgrzymka to „genialny sposób” na umocnienie w wytrwaniu i integrację, tak potrzebną temu środowisku.
Podczas pielgrzymki pieszej i kilkugodzinnego spotkania w Piekoszowie miały miejsce m.in. świadectwa zmagających się z nałogiem, konferencja na szlaku, miting otwarty, Droga Krzyżowa w terenie i Koronka do Miłosierdzia Bożego w sanktuarium.
W 2010 r. w pierwszej tego typu pieszej pielgrzymce uczestniczyło ponad 50 osób.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.